tóth gabi
Könnyen meglehet, hogy akár szállásadód is megfigyel. Érdemes ellenõrizni, hogy nincs-e az új otthonodban rejtett kamera, vagy mikrofon...
A mai világban bizony meglehet, hogy a lakást, amit bérelünk akár rövidebb, akár hosszabb távra, bekamerázta a tulajdonosa. Erre neki is több oka lehet, de nyilván senki sem szeretné, ha a tudtán kívül megfigyelnék.
Éppen ezért nem árt, ha ellenőrzöd a kukkolókat. Ezt akár egy egyszerű zseblámpa segítségével is megteheted: ha elsötétíted a szobát, és zseblámpa vagy esetleg lézerpálca használatával centiről centire átvizsgálod, akkor észreveheted a kameralencsék visszatükröződését. Ne feledkezz meg szellőzőkről, padlóról és a mennyezetről sem! Érdemes a rejtett zugokat is átvizsgálni...
Ha még ennél is profibb szeretnél lenni, akkor pár ezer forintért beszerezhető az úgynevezett RF jelkereső az online piactereken, amely többnyire tízméteres körzetben észlel minden rádiófrekvenciás jelet, tehát kiszúr mindenféle lehallgatóeszközt vagy kamerát.
Ha pedig kiszúrod, hogy megfigyelnek, vagy lehallgatnak, érdemes feljelentést tenni, ugyanis jogellenes minden olyan felvétel, amelynek készítéséről elmulasztottak tájékoztatni bennünket. Amíg a hatóság a helyszínre érkezik, fotózzuk, videózzuk le a kamerát, vagy a mikrofont az okostelefonunkkal, és szerezzünk tanúkat.