Marics Peti
Pechjére este 7 után értek a rendelõintézetbe rokonai egy 19 éves budapesti fiatallal, akit elgázoltak a zebrán Nagytétényben. Törött lábát csak másnap reggel voltak hajlandóak nagy nehezen begipszelni...
Kétségbeesetten keresi balesetének szemtanúit az a 19 éves budapesti fiatal, akit elgázolt egy autó Nagytétényben, a Tűzoltótorony melletti gyalogátkelőn. György, elmondása szerint, szabályosan haladt át hétfő este 18 óra után a zebrán, amikor hirtelen megjelent egy fehér autó és fékezés nélkül elütötte.
Bár a sofőr megkérdezte a fiatalt, minden rendben van-e, György a sokkhatástól képtelen volt válaszolni, az autós pedig elhajtott. Később a sérült fiút rokonai vitték a Káldor Adolf Szakorvosi Rendelőintézetbe, ismertebb nevén a Budafoki SZTK-ba, ahová este 7 óra után érkeztek meg.
Igazából alig akartak fogadni, nagy nehezen küldtek csak el röntgenre, amit az orvos meg sem nézett, mondván, hogy szerinte nincs törés
- elevenítette fel a történteket a %RIPOST%-nak György, akit szó szerint hazaküldtek a sebészetről, miután elütötte egy autó.
Az orvos azt mondta, hogy menjek vissza másnap, nincs ideje velem foglalkozni, mert lejárt a munkaideje. Borogatást és pihentetést javasolt a dagadt lábfejemre
- mesélte a fiatal, aki másnap reggel ugyancsak megjelent az SZTK-ban annál az orvosnál, aki előző este elküldte. Akkor azt mondta a doktor, hogy olyan jelentéktelen a lábfej törése, hogy nem is érdemes vele foglalkozni.
Végül mégis fekvőgipszet kaptam, ami most lötyög a lábamon, úgyhogy emiatt is vissza kell mennem
- panaszkodott a %RIPOST%-nak György, aki abban bízik, hogy végre befejeződik a napokig elhúzódó kórházi procedúra, és normális ellátást fog kapni.
A %RIPOST% természetesen megkereste az ügyben érintett intézményt, a Káldor Adolf Szakorvosi Rendelőintézetet is. Az ügyvezető igazgató elmondta, hogy a beteg jogai és az orvosi titoktartás miatt a konkrét eset részleteiről nem tud tájékoztatást adni, de panasz esetén természetesen
kivizsgálják az ügyet,
amiről a páciens részletes beszámolót fog kapni.
Dr. Kiss Norbert általánosságban viszont elmondta, hogy vannak olyan orvosi esetek, melyeknél egy éjszakát vagy egy napot is kell várni, hogy egy esetleges javulás következtében a szakorvos a legjobb tudása szerint folytathassa a további kezeléseket.