kulcsár edina
Meglepõ eredményre jutottak brit tudósok. Az Exeter University kutatói azt állítják, hogy a szellentés jellegzetesen büdös szagát adó kénhidrogén kis mennyiségben segíthet az olyan súlyos betegségek elleni küzdelemben, mint például a rák és a szívroham.
Bár a kénhidrogén - aminek a szellentés, és a záptojás is köszönheti jellegzetesen büdös szagát - nagy mennyiségben egy mérgező vegyület, kis mennyiségben akár életet is menthet. Ezt állítják legalábbis az Exeter University brit tudósai, akiknek a kutatás során egy különleges anyagot is sikerült előállítaniuk.
Ez pedig nem más, mint az úgynevezett AP39 névre keresztelt vegyület, ami segít az emberi szervezetnek megfelelő mennyiségű kénhidrogént előállítani.
De mégis miért van erre szükségünk?
Nos, a The Mirror értesülései szerint, a vizsgálatot végző tudósok megállapították, hogy ez a bizonyos kénhidrogén képes megvédeni a sejteket a gyulladástól, ezáltal pedig segít felvenni a harcot olyan súlyos betegségekkel szemben, mint a rák, a sztrók, a szívroham, vagy akár a cukorbetegség.
Hangozzon tehát bármilyen bizarrul, úgy tűnik, hogy a szellentés kellemetlen szaga jó hatással van az egészségünkre.
Vajon a brit tudósokat mi vezette rá arra, hogy szellentéssel kell kísérletezniük?