RETRO RÁDIÓ

Magyar rabok gyártják a maszkokat a koronavírus ellen Debrecenben

Magyar rabok gyártják a maszkokat a koronavírus ellen Debrecenben
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 02. 02. 15:00

Naponta 20 ezer darabot tudnak elkészíteni.

Megkezdte az egészségügyi védőmaszkok gyártását a büntetés-végrehajtási szervezet. A koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs pénteki ülésén elfogadott akciótervében nekik szabta ki a feladatot, hogy készítse elő az egészségügyi védőfelszerelések gyártását.

MTI-Czeglédi Zsolt

A védőmaszkok gyártásához minden alapanyag rendelkezésre áll, a rabok hosszított idejű váltásban, napi 12 órán át készítik, csomagolják a maszkokat, 20 ezer darab gyártására képes naponta az üzem.

Megtudtuk: folyamatosan nő a készlet. Már több mint 320 ezer védőmaszkjuk van raktárakban.

A védőmaszkokat a bv gazdasági társaságai közül a fogvatartottakat foglalkoztató Adorján-Text Kft. gyártja, aminek a fő profilja az ágyneműk, függönyök, asztalterítők, törölközők, egészségügyi termékek, munka és védőruhák gyártása.

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.