tóth gabi
A szakemberek sorolják az ész érveket, azonban vannak, akiket egyszerűen nem lehet meggyőzni.
Szeptember 21-én szigorítanak a szabályokon a koronavírus második hullámának berobbanását követően. Ám hiába a járvány és a szabályok sokan még mindig nem hordanak szájmaszkot.
A Bors utána járt mit gondol az utca embere a tömegközlekedésen és közösségi helyeken kötelezővé tett maszkhasználatról.
„Egy nagy hülyeség az egész. Más helyekről azt hallottam, hogy éppen az betegszik meg, aki a maszkot felveszi. Tiszta káosz! Jó lenne, ha végre normálisan elmagyaráznák!” – fakadt ki egy diáklány.
„Nem tudtam a szigorításról, de őszintén szólva, nem is érdekel. Ha meg akarnak büntetni, büntessenek! A maszkban nem kapok levegőt!” – fejezte be.
„Helyesnek tartom a maszkviselést és a szigorításokat is. Vidéken lakom, ott az utcán felesleges lenne felvenni, de zárt helyeken egyébként is mindenhol elővigyázatos vagyok” – fogalmazott Károly.
A szabályok azonban nem mindenkinek egyértelműek, hiszen nincs részletesen elmagyarázva, mi számít az állomás területének.
Az álláspontját egy neve elhallgatását kérő villamosvezető is készséggel elárulta:
„Mi zárt fülkében dolgozunk, ezért nekünk nem kell maszkot viselnünk. Hivatalosan azt mondták a feletteseink, hogy a renitens utasokkal szemben nem tudunk mit tenni. Nem is lenne életszerű elvárás, hogy belássuk a teljes utasteret, pláne a többvagonos szerelvények esetében. Az első ajtós felszállást meghatározó járatokon dolgozó buszvezető kollégáink viszont megtehetik, hogy az ellenszegülő utasokat leszállítják a járműről.”