Szoboszlai Dominik
Megaláztatás, kábítószer és erőszak. Egy börtön lakói a TikTok-csatorna felvételein.
TikTok-csatorna tudósít a rabok mindennapjairól a németországi Frankenthal börtönéből. A videókat a rabok forgatják és a TikTok egyik csatornáján teszik közzé. Videojátékokat játszanak, kábítószert fogyasztanak, rabtársakat vernek, és megalázzák a büntetés-végrehajtási tiszteket a felvételeken - írja a nius.de.
Rövid videókon láthatjuk, hogy szakállas migránsok drogoznak, videojátékoznak a rács mögött. Mintha egy iskolai kiránduláson lennének, a börtön inkább a rabok ifjúsági szállójaként működik. A tavalyi labdarúgó Európa-bajnokság idején például „nyilvános megtekintést” tartottak a zárkákban.
Ha Törökország gólt szerzett, nagy volt az öröm.
Gyakran a kábítószer is szerepel a videókban. A hasist a kereskedelemben kapható meglepetéstojásokban csempészik be a börtönbe. Más videókon álarcos férfiak láthatók, akik csomagokat dobálnak a börtönkerítésen.
Úgy tűnik, hogy a börtönben meglehetősen lazák a szabályok.