"Időben szóltam, hogy elmebeteg" - Gulyás Gergely keményen beleszállt Magyar Péterbe

INSIDER
Létrehozva: 2023.02.19.
Módosítva: 2023.02.19.

Így működik közelről nézve a brüsszeli korrupció.

Megvették őket kilóra.

A valóságban ez nem jelentett mást, mint dohai utazásokat és konferenciákat, drága, öt csillagos hotelszobákat és szórakozást. Ezeket egytől egyig Katar fizette

– írja a Világgazdaság.

Hivatalosan nem is létező megállapodást kötött Katarral a brüsszeli korrupciós botrány egyik gyanúsítottja, aki társaival többek között a kulcsszereplő EP-alelnök Eva Kailival együtt gyakran vett részt olyan dohai luxusutazásokon és szórakozásokon, amiket Katar fizetett. A decemberben kirobbant korrupciós botrány miatt már többen is vizsgálati fogságban vannak, de az érintett – jellemzően baloldali – uniós politikusok száma elérheti a hatvanat is.

A brüsszeli korrupciós botrány egyik főszereplője, Antonio Panzeri még 2018-ban egy olyan együttműködési megállapodást írt alá Katarral az EP egyik dísztermében, ami hivatalosan nem is létezik és senki sem tud róla. Legalábbis Brüsszelben ezt állítják  – írta a Politico.

A brüsszeli lap szerint a nem létező, mindössze egy oldalas, soha nem ellenőrzött, értelmezhetetlen és homályosan fogalmazott dokumentum szorosabb együttműködést, valamint a „tapasztalatok” és „szakértelem” cseréjét ígérte az EP és Katar között.

A valóságban ez nem jelentett mást, mint dohai utazásokat és konferenciákat, drága, öt csillagos hotelszobákat és szórakozást. Ezeket egytől egyig Katar fizette

– írja a Világgazdaság.

A portál szerint Panzeri vezetésével és Eva Kaili részvételével többször is érkezett uniós politikusok delegációja az öbölmenti országba, ahol Katart, mint az emberi jogok példaképét méltatták.

Pier Antonio Panzeri (Forrás: Facebook)

A brüsszeli korrupciós botrány december közepén robbant ki, miután letartóztatták az ügy főszereplőjét, Eva Kaili, görög szocialista politikust, aki a gyanú szerint kenőpénzt fogadott el Katartól, illetve Marokkótól, cserébe pedig a  kedvező döntésekért lobbizott nekik Brüsszelben.

Eva Kailinál és a hozzá közel álló személyeknél összesen több mint másfél millió eurót, azaz 600 millió forintot találtak.

Belga sajtóértesülések szerint a baloldali képviselőnek és családtagjainak panamai bankszámlái is voltak, amelyen katari és marokkói utalásokból 20 millió eurót, vagyis 8 milliárd forintot gyűjtöttek össze. Eva Kailit még decemberben le is tartóztatták.

Közben a Szocialisták és Demokraták képviselőcsoportjának tagjai – akik korábban kikérték maguknak, hogy összefüggésbe hozták őket a botránnyal – most Eva Kaili szabadlábra helyezéséért kampányolnak. Szerintük  ugyanis embertelen körülmények között, kínzásnak felérő módon tartják fogva.

A korrupciós botránnyal összefüggésben egyébként már több letartóztatás is volt, mások mellett Marc Tarabella baloldali belga és Andrea Cozzolino olasz EP képviselőt is őrizetbe vette a rendőrség.

Sorra dőlnek ki a csontvázak a szekrényből, egyre több baloldali képviselő kapcsolata derül ki a brüsszeli korrupciós botránnyal. Már 60 képviselő érintettségéről tudni

– erről Nagy Ervin beszélt az M1-en. A XXI. Század Intézet elemzője szerint ráadásul egyre erősebb a gyanú, hogy a vesztegetési botrányhoz közvetve-közvetlenül magyar baloldali EP képviselők is kapcsolódnak.

A gyanú azért merül fel, mert sokáig tagadásban voltak az Európai Parlamenti képviselőink, tehát azt mondta Ujhelyi István is, Rónai Sándor is és Dobrev Klára is, hogy ők senkit nem ismernek. Aztán kiderült, hogy közös rendezvények, közös fényképek voltak, amin részt vettek, vagy látszódnak” – magyarázta a szakértő.

Hozzátette: a leginkább érintett szocialista pártszövetség azon dolgozik, hogy a szőnyeg alá söpörje és eljelentéktelenítse a botrányt, viszont azok a hangok is sokasodnak, melyek az ügy részletes kivizsgálását szeretnék.

A homályos hátterű NGO-k túszul ejtették az Európai Uniót – jelentette ki a Fidesz európai parlamenti képviselője Strasbourgban. Hidvéghi Balázs azt mondta: az ügy súlyosságát a brüsszeli korrupciós botrány is megmutatja, hiszen a politikailag elfogult jelentéseket tevő civil szervezetek között olyanok is akadnak, amelyeket az unió az európai adófizetők pénzének millióival támogat, és valójában fedőszervezetként működnek bűncselekményekben. A képviselő azonnali átláthatóságot és elszámoltathatóságot követel.

A bizottságnak a legmagasabb szintű átláthatóságot kellett volna követelnie ezektől a szervezetektől – ahogy azt az Európai Számvevőszék már évekkel ezelőtt sürgette. Ehelyett az NGO-k folyamatosan kiváltságokban és kivételekben részesülnek. Ennek azonnal véget kell vetni! Nem engedhetjük meg, hogy NGO-k továbbra is manipulálják az európai álláspontokat, különösen olyan témákban, mint az emberi jogok vagy a jogállamiság. Azonnali átláthatóságot és elszámoltathatóságot követelünk” – közölte Hidvégi Balázs, a Fidesz európai parlamenti képviselője .

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek