OTTHONKA

Szerző K. C.

Létrehozva: 2024.02.11.

Te tudod, mi mindenre jó a méhviaszos kendő? Mutatjuk!

Itt az új divat, a méhviaszos kendő! Ha egyszer kipróbálod, utána mindig lesz nálad.

Többé már nem kérdés, mibe csomagoljuk a szendvicseket, zöldségeket és gyümölcsöket! Próbáljuk ki az alufólia és a folpack környezetbarát alternatíváját, a méhviaszos kendőt!

Fotó: Pexels

1. Frissen tart mindent

A méhviaszos kendő előnye, hogy vízlepergető és baktériumölő hatású, így biztonságosan tárolhatjuk benne az élelmiszereket, ráadásul sokkal tovább megőrzik frissességüket: egy pucolt banán akár öt napig, a pékáru akár négy napig is frissen tartható.

2. Kezünk melegétől

Egyszerűen csomagoljuk be az élelmiszert a szalvétába úgy, hogy közben enyhén rányomjuk a kezünket a textilre. A kezünk melegétől a méhviaszos réteg formázhatóvá válik, ezáltal könnyen hajtogathatjuk. Ügyeljünk arra, hogy a kendőt teljesen zárjuk le, hogy a levegő sehol ne érje az ételt.

3. A töltött sem akadály!

Szinte bármilyen ételt becsomagolhatunk, legyen az kenyér, sajt, zöldség vagy gyümölcs. A töltött péksüteményeket, például lekváros fánkokat legfeljebb két-három napig tartsuk a kendőben, mivel könnyen penészedhetnek.

4. Kivéve, ha nyers

Kerüljük a nyers húsok és halak tárolását, mivel ezek olyan baktériumokat hordozhatnak, amelyeket nem lehet teljesen lemosni.

5. Fedjük le a maradékot

A szendvicsek csomagolásán túl az edényeket is lefedhetjük vele, így könnyen tárolhatjuk a hűtőben az ételmaradékokat, kimért sajtokat,

felvágottakat anélkül, hogy újabb háztartási hulladékot termelnénk. Csak szobahőmérsékletű vagy hűtött ételeket csomagoljunk, meleg, forró ételeket ne fedjünk le vele.

6. Öblítsük le vízzel

Tisztítása is egyszerű: használat után töröljük le nedves ruhával, vagy öblítsük le langyos vízzel, de a rászáradt ételmaradékokat szivaccsal és kevés mosogatószerrel is tisztíthatjuk. Forró hő hatására a viasz kioldódik, ezért mosó- vagy mosogatógépbe, forró víz alá semmiképpen ne tegyük. Kiterítve szárítsuk meg!

7. Megolvad a napon

Ha a csomagolt ételt magunkkal vinnénk az utazásra, ügyeljünk arra, hogy ne tegyük ki közvetlen napfénynek, például ne hagyjuk kint a napon, vagy a forró autóban, mert a viasz kiolvadhat belőle.

8. Mehet a komposztba!

Ha megfeledkeztünk az ételről, és a penész már ráragadt a csomagolásra, akkor magas hőfokon vasaljuk át két sütőpapír között. Ne használjuk újra, ha a penész már kifejlődött; inkább daraboljuk fel a csomagolást, és komposztáljuk.

9. Olyan, mint újkorában

Akár egy évig is használhatjuk, de ha a kendő elvesztette az alakját és már nem tapad jól, egyszerűen fel tudjuk frissíteni, ha két sütőpapír között alacsony hőfokon átvasaljuk. Még jobb hatást érünk el, ha reszelt méhviaszt is olvasztunk a kendőre.

10. Csak toljuk a sütőbe!

A kendőket hazai kézműveseknél is beszerezhetjük, de akár otthon is elkészíthetjük: cikk-cakk ollóval vágjuk ki a megfelelő méretet egy pamut anyagból. Reszeljük rá a méhviaszt, és egyenletesen osszuk el a textil felületén. A sütő legalacsonyabb fokozatán pár perc alatt olvasszuk fel, majd vegyük ki, és hagyjuk teljesen kihűlni.

Szöveg: Reiter Georgina (FANNY)

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek