RETRO RÁDIÓ

Nagy volt a baj, Novak Djokovics édesapja bűnözőkhöz fordult segítségért

(s)
Szerző
(s)
Létrehozva2025. 06. 18. 10:30
Frissítve2025. 06. 19. 10:07

Novak Djokovics elárulta, édesapja, Szrdjan Djokovics egyfajta titkos életet élt, bűnözőkkel tárgyalt, továbbá autós üldözésekbe keveredett.

A 38 éves szerb teniszező klasszis, Novak Djokovics a Neuspjeh Prvaka podcastban arra emlékezett, hogy édesapja, Szrdjan mindent megtett karrierje segítése érdekében. Tudni kell, a Djokovics-családnak nem volt állandó otthona az 1999-es délszláv háborúban a belgrádi NATO-bombázások miatt. A fiúból lehetett volna labdarúgó vagy alpesi síző, tudniillik ez a két sportág vonzotta, de végül a teniszt választotta. 

Novak Djokovics még szettet sem nyert idén salakon
Novak Djokovics rengeteg segítséget kapott az édesapjától (Fotó: AFP)

Szrdjan Djokovics ezért minden követ megmozgatott azért, hogy finanszírozza az útját az Egyesült Államokba, ahol a legnagyobb junior tornákon indult, és persze a kint tartózkodás sem volt ingyenes, miközben a papája az IMG menedzser-ügynökséggel tárgyalt.

Amikor 15 vagy 16 évesen először mentem Amerikába a Prince Kupában és az Orange Bowl-ban játszani, nem volt jó hírnevünk, hiszen Szerbiából érkeztünk. Egy olyan vállalkozáshoz, mint az Egyesült Államokba történő utazás, sok pénzt, 5000 dollárt (1,7 millió Ft. – a szerk.) kellett szerezni, és akkoriban a szövetség sem tudott segíteni

– nyilatkozta Djokovics.

Novak Djokovics rengeteget köszönhet a papának

Mi mást is tehetett, az édesapja híres uzsorásokhoz, bűnözőkhöz fordult, hiszen ők voltak az egyetlenek, akik hajlandók voltak kölcsönözni pénzt, de igen magas kamatlábakkal.

„Amikor apám az uzsorásokkal tárgyalt, megkérdezték tőle: «Sietsz?» Igennel válaszolt, hiszen hamarosan kezdődtek az amerikai versenyeim. Erre tudatták vele, a megszokott kamat 15-20 százalék, de mivel sürgős a dolog, csak 30 százalékra adnak kölcsön. Apám összeszorította a fogát, és kijelentette: bármi is történjen, talál módot a visszafizetésre” – mesélte Novak Djokovics, aki hozzátette, vannak olyan történetei is, amiket nem lehet elmondani.

Milliárdos klasszis

Novak Djokovics a sportág nagyja, 24 Grand Slam-címet gyűjtött, 100 tornát nyert, 428 hetet töltött a világranglista élén, pályafutása során 138 millió fontot (65 milliárd Ft) keresett.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.