Létrehozva: 2024.09.12.
Módosítva: 2024.09.12.

Az egész világ csodálja Szoboszlai csapattársának álompasszát

Új sztár született a holland válogatottban és a Liverpool focicsapatában. Ryan Gravenberch átadására nincsenek szavak.

Az egész nyár azzal telt a Liverpool focicsapatánál, hogy megfelelő embert igazoljanak a 6-os posztra a középpályára. Csábítottak a spanyolok Európa-bajnokát, Martin Zubimendi, de róla, s sok másról is lemaradtak. Akkor még nem tudták, hogy a megfejtés ott van házon belül. A tavaly érkezett Ryan Gravenberch az új edző, Arne Slot keze alatt újjászületett. Az első három bajnokin egyértelműen a Liverpool egyik legjobbja volt, arra pedig nincsenek szavak, amit Szoboszlai Dominik csapattársa kedden, a Hollandia-Németország meccsen művelt.

Netherlands v Germany - UEFA Nations League 2024/25 League A Group A3
Gravenberch a bosnyákok és a németek ellen is kezdő volt Fotó: NurPhoto via AFP

A meccs 2. percében Gravenberch rögtön egy remek gólpasszt adott, Tijjani Reijnders pedig meg is szerezte a vezetést a hazaiaknak.

A java csak ezután jött. A 21. percben Xavi Simonst kínálta meg egy hosszú, tökéletes átadással. Az akció végén Marc-André ter Stegen védett, de ez a lőtt passz már most bejárta a világot. A hollandok korábbi klasszisa, Rafael van der Vaart úgy nyilatkozott, ezután haza is ment volna, hiszen a legfontosabbat már úgyis látta a meccsen.

Íme Gravenberch álompassza:

A meccs vége 2-2 lett, a hollandok október 11-én Budapesten, a magyarok ellen játszanak legközelebb.