tóth gabi
Miközben a szövetségi kapitány a bajnok pályafutása miatt is aggódik, vannak pozitív példák is az úszó előtt.
Milák Kristóf sorozatban döbbentette meg a hazai közvéleményt és a szurkolókat. Olimpiai-, világ- és Európa-bajnok úszónk idén már másodszor mond le fontos versenyt. Júniusban bejelentette, hogy nem érzi magát olyan állapotban, hogy elindulhasson az olimpián. Szeptember 4-én visszatért az uszodába, azonban néhány nappal a verseny előtt lemondta húzta ki nevét a budapesti Világkupáról. Mindezt két évvel az olimpiai aranya, egy évvel pedig a szenzációs, budapesti világcsúcsa után.
A szakma eddig bízott Milákban, most azonban edzői is aggódnak. Sós Csaba szövetségi kapitány nem titkolja, attól tart, az úszózseni akár abba is hagyhatja a versenyzést.
"Ha hetekkel ezelőtt teszi fel azt a kérdést, hogy esetleg benne van a pakliban, hogy Kristóf kiszáll, befejezi az úszást, akkor azt válaszolom, hogy ez elképzelhetetlen számomra. Nos, most megkérdezte, én pedig annyit mondhatok, aggódok!"
- szomorkodott a Borsnak a kapitány, aki szerint a legfontosabb, hogy Kristóf újra edzésbe álljon, és kőkeményen végezze el a munkáját.
A világ élsportban számos olyan bajnok van, aki krízis után tért vissza sikeresen. Milák előtt is adott a példa.
Minden idők legsikeresebb olimpikonja, az úszó Michael Phelps minden ötkarikás játékok után összeroppant, erről maga beszélt. Még a legsúlyosabb gondolatok is megfogalmazódtak a fejében.
"Őszintén mondom, minden egyes olimpia után depressziós voltam"
– mondta Phelps, aki a londoni olimpia után csak ült a szobájában, nem aludt, nem evett.
Nem akartam tovább sportolni, de még élni sem. Elgondolkoztam az öngyilkosságon is.
Végül még Rióban is csúcsra ért, az olimpiákon összesen 28 érmet, köztük 23 aranyat nyert.
Egerszegi Krisztina utódjának kiáltották ki az úszó Risztov Évát, aki azonban a medencében nem tudta elérni azt, amit jósoltak neki. 2005-ben váratlan úgy döntött, hogy 20 évesen felhagy az élsporttal. Már az élet más területeire koncentrált, el akart szakadni az uszodától. 2009-ben azonban váratlanul visszatért, mégpedig a nyíltvízi úszók között. Az eredmény ismert, 2012-ben a londoni olimpia legnagyobb magyar meglepetését szállította 10 kilométeren nyert aranyérmével.
Tyson Fury profi ökölvívó karrierje sem volt zökkenőmentes. Fiatalkorában az ital rabja volt, annyira, hogy imádott sportját is megutálta.
Hétfőtől péntekig vedeltem, ahogy csak tudtam, majd péntektől vasárnapig folytattam, és mellé kokainoztam. Azt mondják, bipoláris depresszióban szenvedek, azt remélem, valaki megöl engem, mielőtt én ölöm meg magam. Nem tudok mit kezdeni a depresszióval, az egyetlen dolog, ami segített, hogy annyira leittam magam, hogy már nem voltam tudatomnál
- emlékezett vissza a nehéz időkre Fury, aki később a profi boksz emblematikus figurája lett.
A három évvel ezelőtt elhunyt Diego Maradona korának - sőt, a futball történelmének - legkiemelkedőbb alakja volt, mindezt úgy, hogy játékospályafutása során szinte sosem volt tiszta.
Húszas évei elején, a Barcelona játékosaként lett a kokain rabja, függősége évtizedekig megmaradt. Így is világbajnoki címig vezette Argentínát 1986-ban, sőt, 1990-ben is döntőt játszottak a vb-n. Négy évvel később remekül kezdte az amerikai tornát, ám tiltott szer használata miatt már az első meccs után eltiltották.