tóth gabi
Fürjes Balázs szerint az ő NOB-tagsága nem a személyes, hanem a magyar olimpiai mozgalom, tágabban a magyar sport, egész Magyarország sikere.
Ha a voksolás nem is volt puszta formaság, Fürjes Balázs kandidálásának sikeressége elsősorban nem a Nemzetközi Olimpiai Bizottság mumbai kongresszusán, hanem a gondos előkészítő munkán múlott. A sportvezető a Magyar Olimpiai Bizottság, kiemelten Schmitt Pál támogatásának köszöni, hogy a NOB állandó tagjává választották, és sajnálja, hogy Budapest olimpiai pályázata 2017-ben politikai haszonlesés miatt kisiklott. Úgy véli, biztos olimpiát vett el Magyarországtól az akkori felfordulás, biztosan megkaptuk volna a 2032-es nyári játékokat.
A 2024-esre és a 2028-asra esélyünk sem volt, a 2032-es viszont a miénk lett volna, méghozzá már 2017-ben, a limai kongresszuson – ezt meggyőződéssel állítom. Az Agenda 2020 programot Budapestre szabták, összeért volna a NOB szándéka és Magyarország célja. Akkor egyértelmű volt, a NOB egyetlen pályázót sem akart elveszíteni, ezért történetében először egyszerre ítélt oda két olimpiát. A finisbe kanyarodva Budapest teljesen egyértelműen felért Párizs és Los Angeles szintjére, utólag a NOB képviselői mondták: ha maradunk, miénk 2032. Ezért is hatalmas kár azért a felfordulásért, amit a felforgatók műveltek 2017 elején idehaza. Most nem arról beszélgetnénk, szükség van-e a Galvani hídra, a HÉV korszerűsítésére, a főváros szégyenfoltjaként emlegetett reptéri bevezető út rekonstrukciójára és még sorolhatnám. Ezek a projektek már haladnának. Tizenöt évünk lett volna felkészülni egy olimpiára, hatalmas történelmi lehetőségről maradtunk le egy öncélú, politikai indíttatású akció miatt. Elsősorban Budapest és Közép-Magyarország vesztett, nem keveset.
- fogalmazott Fürjes Balázs, aki azt is elmondta, hogy a NOB-tagság nem az ő személyes, hanem a magyar olimpiai mozgalom, tágabban a magyar sport, egész Magyarország sikere. A teljes interjút a Magyar Nemzet oldalán olvashatod el.