Létrehozva: 2023.09.08.

"Ez bennem van" - képtelen leállni a gólokkal a Fradi válogatott csatára

A magyar labdarúgó-válogatott újabb remek eredményt szerzett az Európa-bajnoki selejtezőn, hátrányból fordítva 2-1-re győzött Szerbia otthonában. A lefújást követően Varga Barnabás nyilatkozott a parádés sikerről.

A magyar labdarúgó-válogatott már a 10. percben hátrányba került Szerbia ellen az Európa-bajnoki selejtezőn Szalai Attila szerencsétlen mozdulata után. Azonban még az első játékrészben sikerült a fordítás Varga Barnabás és Willi Orbán találatának köszönhetően, a második félidőben pedig nem változott az eredmény, így a nemzeti együttes három ponttal távozott Belgrádból és megszilárdította pozícióját a G csoport élén.

A magyar labdarúgó-válogatott 2 perc alatt fordított és győzött Szerbia ellen Fotó: Czeglédi Zsolt

A lefújást követően az egyenlítőgólt szerző Varga nyilatkozott az M4 Sportnak.

Igazából ide oda pattogott a labda, Sallai második lepattanója elém pattant, szerencsére jókor voltam jó helyen

- nyilatkozta találatáról Varga Barnabás "Egy csatárnak eszelősnek kell lennie, ez pedig bennem van. Nem éreztem, hogy nehezen indult a meccs, a saját játékunkat játszottuk, kaptunk egy buta gólt, de szerencsére fordítani tudtunk. Második félidőben védekezni próbáltunk, szerettük volna megtartani a három pontot ami sikerült is." - összegzett a Ferencváros 28 éves támadója.

Marco Rossi együttese ezzel legközelebb már csak október 14-én játszik Eb-selejtezőt, az ellenfél szintén Szerbia lesz, de immáron a Puskás Arénában. Szeptember 10-én, vasárnap azonban egy felkészülési találkozót játszik a magyar válogatott, az ellenfél Csehország lesz (18:00, TV: M4 Sport).