tóth gabi
A magyar hegymászó csapata nem tudja, mi lehet Suhajda Szilárddal.
Bajban lehet Suhajda Szilárd? A magyar hegymászó műholdas nyomkövetőjétől szerdán, nepáli idő szerint 19:30-kor érkezett az utolsó jelzés, azóta nem tudni, hol lehet a Mount Everest meghódítására készülő férfi.
Ahogy arról a Ripost is beszámolt, Suhajda Szilárd május 20-án, szombaton éjszaka elindult az alaptáborból, hogy első magyarként érjen fel - várhatóan május 24-én szerdán - a Mount Everest 8848 méteres csúcsára. A hegymászó ezzel történelmet írhat, ugyanis ha sikerrel jár, akkor ő lesz az első magyar, akinek oxigénpalack használata és magashegyi teherhordók alkalmazása nélkül sikerült felérni a csúcsra.
A magyar hegymászóról azonban azóta nem érkezett hírt, hogy nagyjából 8700 méteres magasságból szerdán bejelentkezett a műholdas telefonjáról. Szilárd hivatalos Facebook-oldalán közzétett bejegyzés szerint csapata úgy fogalmazott, hogy a férfi fizikailag és mentálisan is jól van, és továbbra is úton van a Mount Everest 8848 méteres csúcsa felé. Hírt azonban azóta sem kaptak róla, várják a hegymászó jelentkezését.
A csúcs elérése akár még 3-4 órát is igénybe vehet, így viszonylag későn fog a csúcsra érni, de képes meghozni a jó döntést minden esetben. Elmondása szerint továbbra is úgy érzi magát, hogy képes felérni a csúcsra és onnan biztonságosan visszaereszkedni a négyes táborba.
- olvasható Szilárd oldalán.
Miután rengetegen aggódnak hegymászóért, a Hóhatár is közzétett egy bejegyzést a közösségi oldalukon.
Nagyon köszönjük a lehengerlő szeretetet, aggodalmat és érdeklődést, azt hiszem, ezt Szilárd felesége, Timi nevében is mondhatom. Nagyon szeretnénk mindenkit folyamatosan tájékoztatni, de jelenleg a helyzet tisztázása köti le minden erőnket. Tisztelettel kérünk benneteket, hogy legyetek türelemmel, minden apró részletet pontosan azért nem közölnek, mert felesleges találgatások táptalaját képezik. A Szilárdhoz közel állóknál aligha várja bárki jobban a híreket, ezt a hazai bázison is tudják.
- írják mások mellett a posztban, melyben arra is felhívták a figyelmet, hogy nem szokatlan, hogy ha valaki ilyen helyzetben egy darabig nem ad életjelet magáról.
A tavalyi Lhoce-mászása alkalmával két napig fogalmunk sem volt, merre jár, mi van vele, a csúcsról sem jelentkezett, miközben ő azt gondolta, hogy itthon premier plánban követjük a haladását a nyomkövető alapján. Abból indulunk ki, hogy attól, hogy mi nem látjuk a nyomkövetője adatait, ő még ereszkedik lefelé szépen lassan a hegyről
- tették hozzá.
Amint friss hírek érkeznek a hegymászóról beszámolnak róla!