RETRO RÁDIÓ

Titokban Pesten járt a Barcelona legendája, ki nem találod, miért jött

Titokban Pesten járt a Barcelona legendája, ki nem találod, miért jött
vav
Szerző
vav
Létrehozva2019. 12. 08. 08:00

Semmi felhajtás, semmi nyilvánosság. Többek között a Duna Arénában is feltűnt a hajdani világklasszis labdarúgó. Nem akárkikkel találkozott.

Szabó Tünde sportért felelős államtitkár a Duna Arénában hosszabb interjút adott Hriszto Sztoicskovnak. Az FC Barcelona egykori aranylabdás labdarúgója az Univision spanyol tévétársaság riportereként faggatta őt a magyar kormány által elindított sportfejlesztésekről és sportprogramokról.

„A tévétársaság végigjárja a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság helyszíneit és ennek kapcsán jöttek el Budapestre is, ahol jövőre a világ egyik legnagyobb sporteseményének néhány mérkőzésére kerül majd sor”

- mondta Szabó Tünde.

Az interjú végén Sztoicskov azzal a Barcelona-mezzel ajándékozta meg az államtitkárt, amelyben a bolgár labdarúgó az első gólját szerezte a katalán klub színeiben. Hozzátette, azért választotta ezt, mert éppen a Barcában játszott akkor, amikor Szabó Tünde az 1992-es barcelonai olimpián ezüstérmet nyert. Az egykori úszónő megígérte, hogy ő pedig legközelebbi találkozásuk alkalmával olyan relikviával fogja viszonozni a kedvességet, amelyet a barcelonai játékok alkalmával viselt.

Sztoicskov tévériporterként járt Budapesten
Fotó: Instagram

Az interjú helyszíne a Duna Aréna volt, amelyet Mikulás napjához kapcsolódóan először nyitották meg a nagyközönség előtt.

„A Nemzeti Sportközpont hagyományteremtő céllal tartotta meg ezt a nyílt családi napot, amelyen előzetes regisztráció után bárki ingyenesen részt vehetett. Bízunk abban, hogy ha a gyerekek elkezdenek sportolni, akkor a család többi tagja, így a szülők is többet fognak mozogni”

- mondta el az MTI-nek Szabó Tünde sportért felelős államtitkár, akinek ígérete szerint a jövőben rendszeresek lesznek a hasonló események, mert az a cél, hogy a létesítmény a széles nagyközönség előtt is nyitva álljon.

Sztoicskov Instagram-oldaláról egyébként kiderül, hogy a Barca-legenda Budapesten interjút készített a fővárosunkban élő német Lothar Matthäusszal is.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.