RETRO RÁDIÓ

13 évre börtönbe zárják a legendás futballista fiát

13 évre börtönbe zárják a legendás futballista fiát
HBK
Szerző
HBK
Létrehozva2017. 02. 26. 12:50

Még örülhet is ennek az ítéletnek, mert eredetileg 33 évre akarták rács mögé zárni. Kábítószer-kereskedelem és pénzmosás miatt került ekkora bajba.

Pénteken késő este feladta magát a rendőrségen Pelé fia, Edinho. A háromszoros világbajnok labdarúgó fiát 13 év börtönbüntetésre ítélték kábítószer-kereskedelem és pénzmosás miatt.

2014-ben még 33 éves börtönbüntetés nézett ki Edinhónak, a bíró most ezt csökkentette 13 évre. Mielőtt feladta magát a rendőrségen, azt mondta az újságíróknak, hogy pénzmosáshoz soha nem volt köze, és drogkereskedőkkel sem volt dolga.

Árnyalja a képet, hogy 2005-ben egyszer már letartóztatták, amikor a rendőrök lecsaptak egy olyan bandára, amely drogterjesztéssel foglalkozott. Pelé fia akkor fél éves börtönbüntetést kapott, de aztán elengedték.

Amikor Pelét kérdezték Edinhóról, akkor a legendás focista a védelmébe védte a gyermekét.

„Ha Isten is úgy akarja, akkor az igazság fog győzni. Semmiféle bizonyítékuk nincs a fiam ellen.”

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.