Létrehozva: 2016.01.27.

Magyar sportolónő leckézteti a legnagyobb teniszcsillagokat

Konta Johanna sikert sikerre halmoz az Australian Openen. A három útlevéllel is rendelkezõ, magyar származású teniszezõnõ már az elõdöntõnél tart. Õsrégi átkot tört meg.

Magyar származású teniszezőt ünnepelnek a britek. Konta Johanna révén 1983 óta először lesz női játékosuk Grand Slam-elődöntőben, miután a 24 éves hölgy sikerrel vette a negyeddöntőt Melbourne-ben, az Australian Openen.

Konta a fináléba jutásért - magyar idő szerint csütörtökön hajnalban - a német Angelique Kerberrel találkozik. A brit lapok az utóbbi napokban folyamatosan Johannáról írnak, a %RIPOST% összegyűjtötte a legérdekesebb részeket.

A nagypapa az Aranycsapatban játszott

Szülei, Gábor és Gabriella Ausztráliában ismerkedtek meg egymással, Johanna 1991. május 17-én Sydneyben született. Édesapja szállodatulajdonos, édesanyja fogorvos, a Konta-család többi tagja, az unokatestvérek, a nagybácsik és a nagyszülők Magyarországon maradtak.

Nagypapája, Kertész Tamás a Ferencváros futballistája volt, 1955-ben, két Európa Kupa-mérkőzésen, jobbszélsőként az Aranycsapatban is szerepelt - Kocsis, Tichy, Puskás és Czibor mellett. Később a ghánai válogatott szövetségi kapitánya volt. 1989-ben hunyt el.

Johanna 14 éves volt, amikor a szüleivel Angliába, Eastbourne-be költöztek, és 2012-ben vette fel a brit állampolgárságot. Így a magyart is beleértve három útlevele van.

Azt hiszem, én vagyok a női Jason Bourne

- utalt tréfásan az amerikai akciófilm-sorozat több identitással is rendelkező címszereplőjére: "Hármas állampolgár vagyok, de egyértelműen britnek érzem magam."

Azért hagyták el Ausztráliát, hogy a barcelonai Sanchez Akadémián tanulhasson, szülei ugyanis nem akartak túlságosan távol lenni 13-14 éves lányuktól: "Mivel Magyarországról, az európai kontinensről származunk, a szüleim úgy döntöttek, hogy Angliába költöznek. Értem hozták meg ezt az áldozatot."

Johanna nővére, Ava Sydneyben maradt, ma is ott él. Apjának előző házasságból született egy másik lánya, Emese, akivel sokat játszott Johanna.

„Állandóan versenyeztünk, mindig nyerni akartam. Emlékszem, Emese egyszer sírva is fakadt társasjáték közben” – emlékezett a teniszsztár.

Johanna az angol mellett magyarul is kiválóan beszél, és tartja a kapcsolatot a családdal. Az ausztrálok megkérdezték tőle, hogy visszacsábíthatják-e, de azt felelte, Nagy-Britannia az otthona, britnek vallja magát.

Érdekesség, hogy Grand Slam-tornán először éppen egy magyar játékos ellen tudott meccset nyerni: 2012-ben a US Openen Babos Tímeát verte az első fordulóban.  


Johanna nem szívesen beszél a magánéletéről. Még a testvérei nevét is alig tudták kiszedni belőle a brit újságírók, nemhogy a barátjáét.

Nem árulom el a párom nevét, hívjátok őt a fiúmnak.

Szégyenlős, a mostani sikereit is nehezen dolgozza fel. Folyamatosan lámpalázas, azt pedig pláne nem szereti, ha a junior korszakáról kérdezik.

„Állandó a feszültség, mindenki izgul: én, a szüleim, és az a több száz ember körülöttem. A junior évek? Beszéljenek a szüleimmel, ők tudják, mennyire érzelmes lány voltam. Sírtam, ordibáltam, nevettem, csapkodtam.”

Róma és a U2

Gyermekkora óta arra vágyott, hogy Rómába utazzon, és novemberben végre valóra vált az álma.

"Gyerekkoromban anyukám meglátogatta a rokonokat Magyarországon, és hozott nekem egy könyvet Rómáról, kiemelkedett belőle a Colosseum. Azóta szerettem volna eljutni oda, és novemberben végre sikerült. Jókat ettünk, remek időnk volt."

A zenét is imádja, nagy kedvence Taylor Swift, egy U2-koncertért pedig mindent megadna.

„Jelzálogot vennék fel a házamra, hogy láthassam a U2-t, de mivel nincs házam, így jelzálog sem lesz. De egy nap tényleg látni szeretném őket.”

Ha Johanna sikerrel jár Melbourne-ben, akkor talán a U2 tagjai is látni szeretnék majd őt…

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek