kulcsár edina
Kávéskészlet helyett 20 milliós prémium, smink és íratlan etikett szabályok. Minden, amit eddig nem tudtál a nõi labdarúgó vb-rõl.
A világ legjobb női labdarúgói javában kergetik a labdát a kanadai vb-n. A női foci az utóbbi években óriási lépésekkel eredt a férfiak után, de azért nem mindenben hasonlít az erősebbik nem által űzött labdarúgásra. Szerencsére!
A Bild segítségével íme, kétrészes összeállításunk első felvonása a női focival kapcsolatos érdekességekről, furcsaságokról.
Férfi kollégáikkal ellentétben, a női futballistákat nemigen látjuk fölöslegesen fetrengeni, háromszor-négyszer megpördülni egy-egy elszenvedett szabálytalanság után. Sem folyvást köpködni. Ez egy íratlan szabály, hozzátartozik a pályán betartandó etiketthez.
A lányok többsége is undorítónak tartja, ha azt látják, hogy a férfiak (a játékosok vagy akár az edzők is) meccs közben, de akár a kispadon ücsörögve is odaköpnek a pályára.
A lányok fizetése emelkedik ugyan, azonban még messze elmarad a férfiakétól. Az aranyesélyes németek például vb-győzelem esetén fejenként 65 ezer euróval (több mint 20 millió forint) gazdagodhatnak. Ez alig egyötöde annak a summának, ami a tavalyi, brazíliai tornán Philipp Lahmék markát ütötte. Ahhoz képest viszont egy vagyon, hogy az 1989-es Eb-sikerért egy-egy virágmintás porcelán kávéskészlet volt a jutalom.
A focistalányok a meccsekre természetesen nem sminkelik ki magukat úgy, mint ha buliba indulnának. Elsősorban a fiatalabbak használnak némi vízálló szempillaspirált és szemceruzát. Így tesz a németek magyar származású sztárja, Marozsán Dzsenifer is. Akinél szükséges, lakkal és csipeszekkel rögzíti a haját.
A férfiak mérkőzésein a gyönyörű WAG-ek (focista-feleségek és -barátnők) a lelátók sztárjai. A lányok kedvesei, családtagjai azonban ritkán tűnnek föl a stadionokban.
Ennek az egyhónapos kanadai vb-n anyagi okai is vannak. Meg aztán a futballista hölgyek még nem akkora sztárok, hogy párjaik az ő népszerűségükre építhessenek karriert, mint ahogy az fordítva gyakran előfordul.