kulcsár edina
Különleges módszerrel kezelik, hogy ismét teljesen egészséges legyen.
Ennél modernebb kórház valószínűleg nincsen az egész világon. Egy délnyugat-londoni kórházban ugyanis virtuális valóságot használják fel, hogy átsegítsék a legmélyebb pontokon a traumás betegeket.
A St. George’s kórházban bordatöréssel, súlyos lábsérüléssel és akár amputációval kezelt traumás betegek számára is elérhetővé teszik a virtuális valóságot. Ezen páciensek közé tartozik a 18 éves Jack Fowler is, aki motorbalesetet szenvedett.
„A napnak ezt a részét várom a legjobban. Senki nem akar kórházba kerülni, és ez elfeledteti velem, hogy itt vagyok. Ez tényleg segít. Amikor tegnap gyümölcsszedés-szimulációval játszottam, nagy fájdalmaim voltak, nagyon nehezen mozogtam. De utána sokkal jobban éreztem magam” - mesélte el a 18 éves fiú, aki többszörös sérüléseket szenvedett.
Ezt a terápiát kipróbálta Becky Perry is, aki egy lovas baleset után került kórházba. Nyílt combcsonttörést szenvedett, valamint korábbi balesetéből származó bordasérülései is kiújultak.
„Ettől elfelejtem, hogy kórházban vagyok. Lelkileg segít. Át tudom vészelni a fájdalmat, és úgy érzem, hogy ez segít a mozgásomban, és jobban nyújtózkodom. Határozottan úgy gondolom, hogy más betegek is profitálnak belőle, bárkinek ajánlom. Az életet megváltoztató sérülésből való felépülés fájdalmas és ijesztő lehet, és a betegek gyakran aggódnak, hogy a sérüléseik rosszabbodhatnak, amikor elkezdenek mozogni. A virtuális valóság segítségével biztonságos módon és hatékonyan át tudnak mozogni a fájdalmon” – árulta el Becky.
A virtuális valóságot az egészségügyben sehol máshol nem használják a súlyos traumás betegek rehabilitációjára. Eddig 50 ember próbálta ki a kezelést, és a fizioterapeuták javulást tapasztaltak.