tóth gabi
Mentőautó ütközött személygépkocsival szombat éjjel a csepeli Széchenyi utca és a Kassák utca kereszteződésében
Rendszeresek a balesetek a csepeli Széchenyi utca és Kassák utca találkozásánál. A helyiek egyszerűen csak halálkereszteződésnek nevezik az érintett pontot. Szombaton késő éjjel a környékbeliek egy része hatalmas csattanásra ébredt. Zsolt még éppen nem tért nyugovóra, így azonnal ki tudott szaladni az utcára. A férfi kemény ember, de a látottak megviselték. Egy személygépkocsi és egy megkülönböztető jelzést használó mentőautó ütközött. Előbbi totálkárosra tört, utóbbi pedig az oldalára borult.
Szörnyű látvány volt! Odaszaladtam a személygépkocsihoz, ahol láttam, hogy szerszámok nélkül semmit sem tehetek. Ezekután a mentősökhöz siettem. Sikerült egy fiatal lányt kisegítenem belőle. Szegény nem magával volt elfoglalva. Azt mondogatta, hogy egy öt hónapos babához siettek. Később kiderült, hogy a kisded meghalt – mondta a Borsnak a hőssé vált szemtanú, Zsolt. Mint kiderült, az autóban egy házaspár ült gyermekükkel és annak barátjával. Az asszonyt és a fiúkat súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A mentősök enyhébben sérültek, őket a kollégáik egy másik mentőkocsival vitték el a helyszínről.
Borbély Zoltán közlekedési szakjogász-ügyvéd a Borsnak elmondta: a megkülönböztető jelzés – legyen az fény- és hangjelzés, vagy csupán fényjelzés – feljogosítja a használóját többek között arra, hogy átmenjen a piroson, a STOP!-táblánál ne álljon meg, és túllépje a megengedett sebességet, igaz, szigorú megkötésekkel.
"A sofőrt kettős meggyőződési kötelezettség terheli, ami azt jelenti, hogy ugyan elsőbbsége van, meg kell arról győződnie, hogy az elsőbbséget meg is adták neki. Az adott esetben kiemelkedő érdeknek minősült, hogy a mentő az öt hónapos babához odaérjen, tehát az esetleges nagy sebesség választása mindenképpen indokolt volt" – mondta a szakértő.