21°C
36°C

László névnapja

RETRO RÁDIÓ

Adománygyűjtést színlelő külföldieket fogtak el Budapesten

Létrehozva2019. 11. 03. 10:00
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Ripost

- Adománygyűjtést színlelő külföldi csalókat fogtak el Budapesten – közölte a rendőrség vasárnap a honlapján.

November 1-jén a Belvárosban tartottak ellenőrzést rendőrök, amikor egy adománygyűjtő csoportra figyeltek fel a Március 15. térnél. Három férfi járókelőket szólított meg, úgynevezett adománygyűjtő ív is volt náluk, hallássérült gyerekek támogatására kértek pénzt egy szervezet nevében.

A nyomozók mindhármukat bevitték a kerületi kapitányságra. Másfél órán belül három másik román férfit és három román nőt fogtak el a Párizsi utcában és a Kristóf téren, akik szintén adománygyűjtést színleltek. A feltételezett elkövetőkről kiderült, hogy egy családba tartoznak.

A BRFK V. kerületi nyomozói a kilenc román állampolgárt jótékony célú adománygyűjtést színlelve elkövetett csalás miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A nyomozás kiderítette, hogy aznap hét embertől csaltak ki összesen 45 ezer forintot – olvasható a közleményben.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.