
Egy 900 éves könyv felfedte, hány év van még hátra a világvégéig
Egy 900 éves könyv, amely azt állítja, hogy meg tudja jósolni az ítéletnap dátumát, felkeltette a figyelmet az író pszichikai képessége miatt, amellyel képes volt jövőbeli pápákat említeni és megjósolni.
Egy baljós, 900 éves könyv, amelyet a Vatikán archívumaiban találtak, úgy tűnik, hogy megjósolja az ítéletnap évét. A szóban forgó könyv címe A Pápák Próféciája, és Szent Malachy írta a 12. században. A szöveg egy sor latin kifejezést tartalmaz, amelyek úgy vélik, hogy minden pápát leírnak, kezdve II. Celesztinával 1143-ban és befejezve a jelenlegi egyházfővel, Ferenc pápával..

A könyv nem csak pápákat jósolt meg, de az ítéletnapot is, amikor a keresztények szerint Jézus visszatér a Földre, hogy eldöntse, ki lesz megmentve és ki lesz elkárhozva. A szent író szerint ez a nap 2027-ben fog bekövetkezni.
A Szent Római Egyház végső üldöztetése során Péter, a római pápa fog uralkodni, aki sok megpróbáltatás közepette táplálja nyáját, majd a hét dombú város elpusztul, és a rettegett Bíró ítélkezik a nép felett. Vége.
Néhányan úgy értelmezik ezt a részt, hogy arra utal, hogy valaki, akit Péternek hívnak, fogja átvenni a pápai posztot, mivel Ferenc pápa jelenleg egészségügyi problémával küzd, ami kórházba juttatta, így nem tudja teljesíteni egyházfői feladatait.
Szent Malachy, a könyv szerzője azt állította, hogy a Pápák Próféciáját egy látomás után írta, amelyet 1139-ben tett római látogatása során kapott. Azonban egyes tudósok nincsenek meggyőződve a szöveg eredetével kapcsolatban, és azt állítják, hogy egy 16. századból származó hamisítványról van szó, amelyet a szent munkájából készítettek.
Az író állítólagos jóslatai az elmúlt években komolyan vették. Az egyik próféciája az 111. pápát Gloria Olivae-ként említi, aminek jelentése: Dicsőség az olívának. A Szent Benedek Rend tagjait Olivetanusoknak nevezik, ami arra vezette a katolikus egyház néhány tagját, hogy Szent Malachy előre megjövendölte a pápát 2005 és 2013 között - írta a Daily Star.






