5°C
10°C

Tódor, Rómeó névnapja

RETRO RÁDIÓ

Törött üvegekkel támadták meg a Praktikerben lakó menekülteket!

Müll Iza
Szerző
Müll Iza
Létrehozva2015. 08. 23. 16:16

A tüntetõk megtámadtak egy Drezda melletti menekülttábort, amit egy bezárt barkácsáruházban rendeztek be.

A Szászország tartományi fővárosa mellett fekvő Heidenauban  tüntetők sörösüvegekkel, petárdákkal dobálták meg a rendőröket. A demonstrálók "nyilvánvalóan megszervezett és igen súlyos támadást" indítottak és a menekültekre akartak támadni- idézte a rendőrség szóvivőjét vasárnap reggeli összefoglalójában a Spiegel Online hírportál.

Kövek, palackok, petárdák!


       A zavargás egy nemrég bezárt Praktiker barkácsáruháznál történt, ahol 600 menedékkérőnek rendeznek be szállást. Az intézmény megnyitása ellen pénteken demonstrációt tartottak a szélsőjobboldali Német Nemzeti-demokrata Párt (NPD) felhívására. A tüntetés után több száz ember barikádot emelt az épülethez vezető úton, és kövekkel, törött üvegpalackokkal, petárdákkal dobálta meg a rendőröket. A szombatra virradó éjjel történt összecsapásban 31 rendőr sebesült meg. A menedékkérők első csoportjait rendőri biztosítás mellett helyezték el a szálláson.

Fellépnek az erőszak ellen


    A német igazságügyi miniszter és a belügyminiszter elítélte az erőszakot.
    Thomas de Maiziere belügyminiszter a ZDF országos közszolgálati televíziónak azt mondta, hogy "minden menedékkérőt vagy menekültet megillet a megfelelő elhelyezés és a méltányos eljárás joga, függetlenül attól, hogy később maradhatnak-e nálunk, és aki ebben akadályozza a hatóságokat, az kiírja magát a demokraták közmegegyezéséből".
    A belügyminiszter  azt is elmondta, hogy Németországban "óriási segítőkészséggel" fogadják a menedékkérőket, de a velük szembeni gyűlölet és erőszak is erősödik. Ez "nem méltó országunkhoz", és a hatóságok "a jogállam teljes szigorával" lépnek fel az ilyen cselekmények, jelenségek ellen - hangsúlyozta.
    Megjegyezte: a gyűlölködőknek nem ártana "akár csak egy pillanatra is beleképzelniük magukat a menekültek helyzetébe".

Idén már 800 ezren jöttek!


    Szászországban az idén július végéig 14 500 menedékkérőt helyzetek el, ami csaknem háromszoros növekedés az egy évvel korábbi 4900-hoz képest. Csak júliusban 4000 menedékkérő érkezett a tartományba, és az utóbbi időszakban naponta két-háromszázan érkeznek.
    A szövetségi kormány előrejelzése szerint a 16 tartományt együttvéve az idén elérheti a 800 ezret a menedékkérők száma, a tavalyi 202 ezer után.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.