tóth gabi
Sokat spórolhatsz azzal, ha bizonyos ételeket lefagyasztasz. Így tovább eltarthatóak. A lejárati idõt azonban akkor is figyelembe kell venned, ha a mélyhûtõbe szánod azokat. Ha ezt nem tartod szem elõtt, komoly veszélybe is sodorhatod magad.
A legtöbb boltban találkozhatsz olyan élelmiszerekkel, melyeknek hamarosan lejár a szavatosságuk. Ezek természetesen olcsóbbak is, mint a hosszabb lejáratú termékek.
Azt azonban ne gondold, hogy az ételek eltarthatóságát is növelni tudod azzal, hogy otthon a fagyasztóba dugod őket. Jó, ha ismersz néhány trükköt, így ezek után már nem érhet meglepetés, ha hónapok múlva kinyitod a mélyhűtőt.
Ha okosan tárolod az élelmiszert, tényleg sokat spórolhatsz az ételen.
A magyar vásárlók többsége még a mai napig is kevés figyelmet fordít a lejárati időre. Sokan inkább csak az árat nézik. Ha esetleg valami már gyanúsan olcsó, akkor néznek kicsit lejjebb a csomagoláson és böngészik át a szavatosságot. Pedig ez az, amit minden vásárláskor és minden terméknél meg kell nézz ezután.
Hiszen ha ismered a lejárati időt, akkor sokkal okosabban tudsz majd vásárolni, fagyasztani és persze spórolni is.
Ha már figyeled a lejárati időt, az a legtöbb esetben, az ételtől függően hónapokkal később van, mint mikor a terméket megveszed. A dátum azonban a bontatlan csomagolásra vonatkozik, hiszen most már a legtöbb dolgot vákuumcsomagolásban veheted meg.
Lefagyasztva a hús akár 3 hónapig, de a tojás 1 évig is eláll.
Azonban ha a lejárati idő előtt nem sokkal teszed hűvösre az ételt, a romlást előidéző baktériumok már lehet, hogy szaporodni kezdtek benne. Ilyenkor már hiába a fagyasztás. Felengedés után újult erővel és sokkal gyorsabban indul romlásnak az élelmiszer. Ilyet megenni pedig nemcsak gusztustalan, de rettentő veszélyes is.