Létrehozva: 2015.07.13.

Megfürdött a telefonod? Mentsd meg!

Állandóan a kezedben van a telefonod? Egy rossz mozdulat és a mosdóban, a kádban, rémes esetben a vécében landolhat a készülék. Mit kell ilyenkor tenned? SOS megoldások a legrosszabb esetre.

A mobilod legnagyobb gyilkosa a farzseb, ezt állítják a szervizesek. Akármilyen hihetetlen, a legtöbb telefonos vízibaleset úgy töténik, hogy a férfi óvatlanul húzza le a nadrágját, a telefon pedig hopp, a vécékagylóban landol. Az első pánikroham és szárogatás után a férfi persze szalad készülékével a szervizbe, s jó esetben megoldódik a baj. Pánikolás helyett azonban jobb, ha felkészülsz a hasonló esetekre. Ha nem hagytad órákig a vízben ázni a okostelefonodat, ezekkel a könnyű módszerekkel olcsón meg tudod menteni.

Szárítsd ki, de nem mindegy, hogyan!

A szárítás a legegyszerűbb módszer, azonban nem mindegy, hogyan csinálod. Sokan rögtön hajszárítóval esnek neki a vizes telefonnak, talán nem tudják, hogy

a meleg levegő akár az utolsó csapás lehet a készülék számára.

A hő hatására ugyanis azonnal párologni kezd a víz, s az így keletkező gőz a legapróbb terekbe is eljut, de így zárlatot okozhat, s leblokkolhatja a belső érzékelőket. Jobban jársz, ha sűrített levegővel szárítod, vagy ha mégis a hajszárító mellett döntesz, akkor hideg fokozaton fújd a levegőt.

Elő a rizst a kamrából!

Ha a hajszárító gondolata elrettent, van egyszerűbb módja is a készülék belsejében lévő nedvesség eltüntetésének. Tedd a telefont erősen nedvszívó közegbe, ilyen lehet például egy tálka rizs. Úgy helyezd el benne a mobilod, hogy minden oldalról körbevonják a szemek. Néhány nap alatt kivonja a vizet a telefonból.

Legózd darabjaira a telód!

Mi az első, ami eszedbe jut, ha vizet ér a telefonod? Gyorsan kikapcsolod, kiveszed az aksit, majd visszateszed, és újra bekapcsolod a mobilt, hogy lásd, működik-e még. Ez azonban nagy hiba. Talán épp ezzel a mozdulattal okozol zárlatot a készülékben! Úgyhogy nyugalom! A vizes telefont szedd szét, vedd ki a SIM-kártyát, az aksit, meg amit még lehet. Száríts ki alaposan minden alkatrészt, csak utána kezdj el a kapcsolgatással bajlódni.

Fagyaszd le a készüléket!

Ha úgy érzed, egyik megoldás sem biztonságos a számodra, íme még egy ötlet. Szedd szét a telefonodat és a részeket csavard külön-külön néhány réteg papírzsebkendőbe, majd tedd a fagyasztóba.  Majd 20 perc után vedd ki a darabokat hűtőből, de csak jó félóra után szereld  össze a készüléket. Jó eséllyel minden oké lesz, amikor bekapcsolod.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek