Létrehozva: 2022.11.11.

Így tehetjük biztonságosabbá a Facebook fiókunkat

Ez a közösségi platform sokak életében alapvető szerepet tölt be, de kevesen használják biztonságosan. Ezen segítene a kiberbvédelmi hatóság.

A Nemzeti Kibervédelmi Intézet (NKI) szerint ezek a legfontosabb lépések, amikkel biztonságosabbá tehetjük a Facebook profilunkat. Erre többek között azért van szükség, hogy ne törjék fel a fiókunkat, ne éljenek vissza a személyünkkel, személyes adatainkkal.

Első lépés: alapvető fiókvédelemi beállítások

Ahhoz, hogy ne törhessék fel a fiókunkat -pontosabban, hogy ezt jócskán megnehezítsük- két alapvető fontosságú biztonsági beállításra van szükségünk:

  1. Állítsunk be egy erős jelszót!
  2. Aktiváljuk a kétfaktoros hitelesítést! (A 2FA kód azt jelenti, hogy nem csupán jelszóval jelentkezünk be a Facebook fiókunkba, hanem ehhez egy plusz egyszer használatos kódot is használunk.)
Iphone,11,Pro,With,The,Facebook,Logo.,Black,Facebook,Is
Fotó: Shutterstock

Így kapcsolhatjuk be a kétfaktoros hitelesítést a Facebookon

Válasszunk egy hitelesítő alkalmazást, és töltsük le a telefonunkra! Ez lehet a Microsoft Authenticatort, a Google Authenticatort, a Twilio Authy-t, vagy a Duo Mobile is. Ezután kapcsoljuk be a Facebook profilunkban a kétfaktoros hitelesítést (koppintsunk a profilképünkre > Beállítások és adatvédelem > Beállítások > Biztonság és bejelentkezés > Kétfaktoros hitelesítés használata). Harmadik lépésként pedig rendeljük hozzá a fiókunk a hitelesítőalkalmazáshoz.

Második lépés: értesítések kérése az ismeretlen bejelentkezésekről

Beállíthatjuk, hogy a Facebook automatikus értesítést küldjön, amennyiben bárki olyan készülékről vagy böngészőből jelentkezik be, amelyet nem szoktunk használni. Ez érkezhet e-mailben, Messenger üzenetben, vagy a Facebook applikációban. Itt lehet aktiválni: koppintsunk a profilképünkre > Beállítások és adatvédelem > Beállítások > Adatvédelem Amennyiben a „Bejelentkezett helyek” alatt olyan eszközt vagy helyzetet (város, ország) találunk, amiről úgy gondoljuk, hogy nem mi voltunk, akik bejelentkeztünk, a jobb oldali három pöttyre kattintva a lenyíló menüben kijelentkeztethetjük az adott eszközt, majd mindenképp javasolt jelszót is cserélnünk!

Phone,Password,Lock,For,Mobile,Cyber,Security,Or,Login,Verification
Fotó: Shutterstock

Harmadik lépés: használjuk a Facebookot biztonságtudatosan

  • A legfontosabb: soha ne adjuk ki a jelszavunkat és a 2FA kódot senkinek és mindig gondoljuk át, hogy mennyi személyes információt osztunk meg magunkról a közösségi oldalakon!
  • Soha ne jelentkezzünk be semmilyen fiókba nyilvános hálózatról.
  • Legyünk óvatosak az olyan e-mailekkel kapcsolatban, amelyek arról tájékoztatnak, hogy valaki megpróbálta feltörni a fiókunkat, ezért cseréljünk jelszót az üzeneteben küldött linkre kattintva!
  • Azt se feledjük, hogy ismerőseink fiókjai is kompromittálódhatnak, ezért legyünk óvatosak minden olyan üzenettel kapcsolatban, amiben fájlt, vagy linket kapunk, szöveg nélkül.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek