Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2022.06.11.

Ez alapján válassz dezodort!

Napi rendszerességgel használjuk az izzadásgátló szereket, ezért nem árt tudni, hogy pontosan mit is tartalmaznak és hogy ezek jelentenek-e bármilyen veszélyt a szervezetünkre.

Szerző MZ/X

Izzadás nélkül nem lehet élni, az ezzel járó kellemetlen szagokat viszont el lehet kerülni. A boltok polcain több százféle megoldás találhatunk, de a patikákban is kapható erre való szer. A választáskor az áron, a tartósságon és az illaton kívül az egészségkárosító hatást is érdemes figyelembe venni. Ebben segítünk most!

Ez a dezodorok fő összetevője

Nem más van a legtöbb deóban, mint alumínium-oxid vagy ennek valamilyen származéka, ami az izzadást fizikai módszerrel akadályozza meg. A dolog úgy működik, hogy az oxidszemcsék a bőrre kerülve azon vékony bevonatot képeznek és eltömítik a verítékmirigyek kivezető nyílását a bőr felületén- írja a laboratorium.hu. Ezzel a módszerrel valóban megakadályozható, hogy a verítékmirigyek által termelt váladék kellemetlen szaghatása kialakuljon, akár negyvennyolc órán keresztül is.

Fotó: Pixabay.com

Mi a gond a fizikai módszerrel?

Az alumínium-oxid megzavarja a testünkben működő verítékmirigyek működését. Ennek hatására a mirigyek károsodhatnak, és nem kívánatos szöveti változásokon mehetnek keresztül, ami végük komoly tüneteket is okozhat. Az allergiáról nem is beszélve.

Milyen más, kockázatos lehet a bolti dezodorokban?

Az alumínium-oxidon kívül, főleg az érzékeny bőrűek esetében érdemes még az illatanyagokat és a tartósítószereket is elkerülni a vásárláskor.

Mi a kímélőbb megoldás?

Léteznek természetesebb megoldások is, akinek érzékenyebb a bőre, érdemes ehhez hasonló készítményeket vásárolnia. Ezek az úgynevezett kézműves vagy BIO krémdezodorok, kizárólag kímélő anyagokat tartalmaznak. Többek között kókuszvajat, szódabikarbónát, sheavajat és az extra szűz olívaolajat.

Mi a helyzet a patikai szerekkel?

A márkás dezodorok alternatíváiként vásárolhatók a patikákban olyan készítmények, amik vagy hatékonyabban vagy a bolti termékeknél olcsóbban, de káros anyag nélkül gátolják az izzadást és a baktériumok okozta kellemetlen szagokat. Ilyen készítmény például a klórhexidin, ami egy jól ismert antibakteriális oldat, de nem csak sterilizáláshoz használható, dezodorként is. Ez az anyag egyébként az izzadásgátlók egy másik fő összetevője.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek