Létrehozva: 2019.03.12.

Újra célpontban a minőség a Kárpát-régióban

A gazdaság szinte teljes palettáját felölelõ, 39 fõcsoport több mint 100 témakörében hirdették meg az Érték és Minõség Nagydíj Pályázatot, a legkiválóbb termékek és szolgáltatások versenyét a Kárpát-régió egész területén. A pályázat igen széles spektrumban kínál lehetõséget azon vállalkozások számára, akiknek fontos, hogy produktumát hazai és nemzetközi szinten is elismerjék. Az Érték és Minõség Nagydíj Tanúsító Védjegy tradíciókra épülve képviseli a kimagasló minõséget, a határainkat átlépve - jelentette be az Érték és Minõség Nagydíj Pályázat Kiírói Tanácsa március 12-én, a Benczúr Házban tartott ünnepélyes sajtótájékoztatón. A kiírók törekednek arra, hogy a vidéki városainkban, valamint a Kárpát-medencében legaktívabban mûködõ vállalkozások egyaránt bekapcsolódjanak a pályázati rendszer munkájába. Az Érték és Minõség Nagydíj Pályázat kitüntetéseit, a tanúsított "minõség jelképét"- melyre 2019. május 24-ig lehet pályázni -, a Gazdaság Ünnepén, a Parlament Felsõházi Termében adják át szeptember 10-én.

Szerző Szenes Péter

Az Érték és Minőség Nagydíj kitüntető cím azon termékek, szolgáltatások, gazdasági szervezetek elismerése és díjazása, amelyek tevékenységük során bizonyíthatóan elkötelezettek a minőség ügye iránt, és kiemelt fontosságot tulajdonítanak az egyetemlegesen jó minőségű termékek előállításának, illetve a magas színvonalú szolgáltatások nyújtásának. A pályázat nyílt jellege lehetővé teszi a jelentkezést az Érték és Minőség Nagydíj kitüntető cím elnyerésére és tanúsító védjegy használatára, pályázat tárgya azonban csak a gazdasági életben már ténylegesen testet öltött termék, szolgáltatásban megvalósult ötlet, innovatív elképzelés lehet.

Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázatot 2019-ben második alkalommal írta ki és valósította meg a DIAMOND Szervezőiroda Bt. (a védjegyalapítók megbízásából a pályázat szervezési és lebonyolítási teendőit koordináló és végző szervezet), a Hajnal Húskombinát Kft., a Legrand Magyarország Villamos Rendszerek Zrt., a Poli-Farbe Vegyipari Kft., a ProfessionCert Kft., valamint az erdélyi, mezőcsávási székhelyű SSM & SIU Kft. Az Érték és Minőség Nagydíj pályázat eseményeinek fővédnöke Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke. A pályázati rendszer kiemelt támogatója a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkársága, külhoni támogatója a Romániai Magyar Demokrata Szövetség. Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat kiemelt önkormányzati partnere Gyula város önkormányzata. Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat nemzetközi jelenlétének fontos része a lokalitás különböző szintjein megjelenő együttműködési lehetőségek keresése, a meglévők megerősítése, a határainkon túli együttműködés.

Kiss Károlyné Ildikó, az Érték és Minőség Nagydíj Pályázati Titkárság ügyvezető igazgatója a sajtótájékoztatón így fogalmazott: „Egy ország gazdasági erejét az is mutatja, ha minél több termékén, szolgáltatásán látható valamilyen minősítő védjegy. Az Érték és Minőség Nagydíj Tanúsító Védjegy bevezetését is a fejlődés diktálta. A Kiírói Tanács fókuszpontjai között a tavalyi évben kiemelt helyet kapott a generációs megújulás elősegítése és a tudásvagyonnal való gazdálkodás értékelése. A bevezetés és az első esztendő sikeres volt. A pályázóink, így a díjazottak nagy része is kis- és középvállalkozó, persze nagyvállalkozás is található közöttük, de megjelentek a művészek, alkotók, szellemi szabadfoglalkozásúak, egyéni vállalkozók és hagyományos gazdálkodást folytató őstermelők is. Ugyanakkor örvendetesnek tartjuk, hogy a pályázóink között is tapasztalható a gazdasági élet területén jelentkező generációváltás, amely egyértelműen a nyitottság, a tenni akarás felé irányul. Díjazottjaink kirakatai a szakértelemnek és ötletességnek, kiváló példával szolgálnak arra nézve, hogyan lehet az innovációs tevékenység növelésével gazdasági előnyt szerezni.”

Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, a rendezvény fővédnöke köszöntőjében kiemelte: „Örömmel tapasztalhattuk, hogy a Kiírói Tanács törekvése találkozott a kiemelkedő minőségű termékeket előállító vagy szolgáltatást nyújtó vállalkozások céljaival. Egy minőségtanúsító védjegy csak akkor válhat sikeressé és ismertté, ha annak odaítélője, illetőleg jogosultja a helyi vállalkozásokat legjobban ismerő szervezetekkel együtt akar és tud működni. Éppen ezért kulcsfontosságú a lokalitás különböző szintjein megjelenő együttműködési lehetőségek keresése, a meglévők megerősítése. Bízom benne, hogy a 2019-es év pályázói, különösen azok, akik az elbírálást követően aktív minőségpolitikájuk és értékteremtő, innovatív termékeik vagy éppen szolgáltatásaik elismeréseként idén szeptemberben az Országházban átvehetik majd az Érték és Minőség Nagydíját, a magyar lokalitás legtágabb terét, a Kárpát-medencét is meghódítva képesek lesznek további sikereket elérni.”                                                

Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára köszöntőjében így összegzett: „Mindazokat az anyaországi és külhoni magyar vállalkozásokat, amelyek viselik az Érték és Minőség Nagydíj tanúsító védjegyet, eltérő tevékenységük ellenére is összeköti valami: mindannyian hisznek szülőföldjük, szűkebb, tágabb régiójuk felemelkedésében. Bízom benne, hogy a pályázat során az idei évben tovább bővül azon vállalkozások sora, amelyekkel partnerekként dolgozhatunk együtt hazánk és a Kárpát-medence felemelésében.”

Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke köszöntőjében kiemelte: „Ez a pályázati lehetőség is azt bizonyítja a Kárpát-medencei magyarság számára, hogy gazdasági értelemben sincsenek határok, de fontosnak tartom azt is, hogy közösen alakíthatunk ki ebben a határtalanságban egy olyan gazdasági kultúrát, amelyben a vállalkozók nem pusztán csak vállalkozásaik felvirágoztatására törekednek, hanem arra is, hogy a minőség és az érték is munkájuk védjegyévé váljon. Bátorítom az erdélyi kis- és középvállalkozókat, népművészeti termékek kivitelezőit, egyéni vállalkozókat, hagyományos gazdálkodást folytató őstermelőket és innovációra építő kezdeményezéseket, hogy minél nagyobb számban vegyenek részt az igényességre való közös törekvésben, a védjegyet pedig munkájukban tekintsék egy olyan mércének, amely az értékteremtésben elengedhetetlen.”

Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázatra jelentkezhet 2019. május 24-ig minden természetes és jogi személy, jogi személyiség, egyéni vállalkozó vagy alkotóközösség. A meghirdetett 39 pályázati főcsoport érinti többek között a vendéglátást, az építő-, a bútor-, a mezőgazdasági- és élelmiszeripart, az infrastrukturális beruházásokat, az informatikai programokat, rendszereket, szabadidős és kulturális tevékenységeket, rendezvényeket, az oktatást, az orvostechnikai- és kozmetikai szegmenst, vagy akár a ruházati és sporttermékek gyártását is.

A Kiírók Tanácsa döntése alapján a legkiemelkedőbbnek ítélt pályázatok elnyerik az Érték és Minőség Nagydíj kitüntető címet, és ezzel együtt az Érték és Minőség Nagydíj Tanúsító Védjegy egy éves díjmentes használatát. A díjat - Balázs Károly grafikusművész által tervezett - kitüntető oklevél tanúsítja, jelképe az Érték és Minőség Nagydíj emblémájával díszített, a Hollóházi Porcelángyár Kft. alkotógárdája által készített egyedi iparművészeti trófea.

Az Érték és Minőség Nagydíj Pályázati Rendszer keretében a Pályázat Kiírói Tanácsa, a pályázat kiírói és a kiírókon kívül különböző cégek, intézmények, szervezetek is felajánlanak különdíjakat. Különdíjat csak a tárgyévben nagydíjat elnyert pályázatok és pályázók kaphatnak, kivétel az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat Életmű Díja, az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat Kárpát Hazáért Nívódíja, az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat Kárpát Hazáért Életmű Díja, az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat Kommunikációs Nívódíja, valamint az Érték és Minőség Nagydíj Pályázat Emlékdíja.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek