kulcsár edina
Teljes mértékben Szabó Zsófi mellett áll.
"Nem mind arany, aki fénylik" - ez a címe Kembe Sorel Arthur TikTok-videójának, amiben nyíltan beszél Szabó Zsófi és Shane Tusup szakításáról.
Már az elején kijelenti, hogy teljes mértékben Szabó Zsófi mellett áll, majd azt fejtegeti, hogy szerinte Shane Tusup erősen nárcisztikus személyiségzavaros, és a kifejezetten szép, ugyanakkor érzelmileg elhanyagolt nőkre utazik, az sem baj, ha esetleg már elváltak, sőt!
Kembe Sorel ezt követően a nárcisztikus, kontrollmániás személyiségzavar főbb jellemzőit ismerteti, ami cikkünk végén mi is írunk majd, de most idézzük vissza Zsófi és Shane szakítását, ami derült égből villámcsapásként ért mindenkit, aztán ahogy teltek, múltak a napok, úgy estek ki a csontvázak a szekrényből.
A szerelmesek között a Bors cikke szerint körülbelül május közepén robbant ki egy heves vita, ami odáig fajult, hogy Zsófi a rendőrséget akarta hívni. Pedig előtte pár nappal még úgy tűnt, a páros körül minden a legnagyobb rendben van.
Aztán robbant a bomba. Shane az utolsó veszekedésükkor teljesen begőzölt, őrjöngött, majd rázárta az ajtót Zsófira, aki emiatt pánikrohamot kapott. A balhé odáig fajult, hogy a színésznő már a rendőrséggel fenyegetőzött, valószínű ez a pont lehetett az, amitől az úszóedző visszatérhetett a valóságba és valamennyire lenyugodott. Csak ezért nem lett hatósági ügy és botrány az esetből. Később megjelent Zsófi édesanyja is a helyszínen, és nagyon kevesen múlt, hogy Shane nem ment neki Pálma asszonynak. Zsófi ezután döntött úgy, hogy felbontja az eljegyzést.
A nárcizmus egy bonyolult személyiségzavar. Aki ebben szenved, túlzó csodálatot vár el, empátiája alacsony, szomjazza a sikert, a nagyságot, az előjogokat, hajlamos kizsákmányolni a környezetét. Nincs reális énképe, a másik embert pedig leginkább csak a vele való relációban látja. Az átlagosra megvetéssel tekint, ellenségeket képzel maga köré. Több mint kétharmaduk férfi, de ne feledjük, nők nevelték fel őket. A mi kultúrkörünkben hivatalosan a népesség 1 százalékát sújtja a nárcizmus, ám a tapasztalatok szerint ennél jóval több párkapcsolatot mérgez meg. Minősített esete a malignus (rosszindulatú) nárcizmus. Az ebben szenvedő embert erős késztetés hajtja, hogy valaminek az élére kerüljön, legyen az család, közösség, vállalat vagy ország. Lételeme a dominancia, a hatásgyakorlás, nem bízik senkiben, módszere az elnyomás.