RETRO RÁDIÓ

Megrázó fejlemény, ezért omlott össze Pásztor Anna zaklatójának családja

Megrázó fejlemény, ezért omlott össze Pásztor Anna zaklatójának családja
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2019. 04. 05. 09:55

A férfi megtört szívû édesanyja még nem tudta eltemetni a fiát, és nem tudni, mennyi ideig kell még várnia.

Több mint egy hónapja már, hogy öngyilkos lett a börtönben Pásztor Anna zaklatója, ám a férfi megtört szívű édesanyja még nem tudta eltemetni a fiát.P. Jozef azután végzett magával, hogy zaklatás helyett emberölés előkészületével vádolták, így akár 20 évre is bezárhatták volna, ezt a felvidéki férfi már nem tudta feldolgozni. Családja és barátai szeretnék Dunaszerdahelyen eltemetni Jozefet, ám egyelőre nem tudják, hogyan oldják meg a hazaszállítását, igaz, nem is jelezte még nekik senki, hogy kiadnák a holttestet - írja a Blikk.

"Nem tudjuk, mire kell még várni, de addig legalább lesz időnk eldönteni, hogyan hozzuk haza. Hazaszállíttatni sokba kerül, a családnak pedig nincs spórolt pénze" – mesélte a lapnak P. Jozef egyik barátja.

Pásztor Anna a mai napig az események hatása alatt áll.

"Napról napra dolgozom fel a történteket. Rengeteget dolgozom, ami szerencsére eltereli a figyelmemet" – mesélte az Anna and the Barbies frontembere, akinek a Blikk megemlítette, milyen problémákkal küzd zaklatója családja.

"A hozzátartozókat nagyon sajnálom. Szívesen segítenék, de azt gondolom, a család dolga ezeket elintézni."

Ugyanakkor egy ismerős szerint P. Jozef édesanyja amúgy sem fogadná el Anna segítségét.

"Igaz, hogy Jozef öngyilkos lett, de ha nincs ez a felhajtás, és hazaengedik, még mindig élne. Nem akart ártani Annának, sosem bántotta volna, nem értjük, miért félt tőle ennyire..."

A Blikk megkereste a férfi korábbi ügyvédjét, szerinte mi lehet az oka, hogy a büntetés-végrehajtási intézet még nem adta ki a holttestet.

"Ilyen esetekben az összes szakértői véleményt meg kell várni, és csak utána adhatja ki a bv. a testet. Nekik már csak ennyi a kötelezettségük, a szállításért nem ők felelnek" – tájékoztatott az ügyvédnő. Õ sem tudja, ez meddig húzódhat még.

Ha P. Jozef családja úgy dönt, hogy hazaszállíttatják a férfi holttestét, akkor körülbelül 6-800 ezer forint között tudnak olyan autót és sofőrt bérelni, akinek engedélye van holttest szállítására. Amennyiben még Budapesten elhamvasztatják Jozefet, akkor csak annak a költségét kell kifizetniük, ami jóval alacsonyabb, 100-200 ezer forint lehet.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.