kulcsár edina
Napok óta másról sem szólnak a hírek, csak a két rapper szakításáról. De mi is állhatott a háttérben? Itt a válasz!
Ítélkezni könnyű, álljunk bár Majka, vagy éppen Curtis oldalán a kettejük közt kirobbant botrány kapcsán. Természetes, hogy a legtöbben inkább a kokainfüggőségbe menekült rappert szapulják, hiszen ő az, aki szenvedélybetegségével rendre veszélybe sodort egy családokat eltartó produkciót, de ne feledjük, mindennek oka van!
Tegyük fel a kérdést, hogy Curtis mit érezhetett éveken át, miután szembesült ténnyel, hogy Majka mellett övé lett az örök másodhegedűs szerep? Igaz, önként és nem kevés jövedelemért cserébe vállalta ezt a posztot és ha megkérdezték, mindig azt mondta, hogy jól van ez így, de a felszín alatt bizony őrlődött. Erre korábban több posztjában is utalt, hiszen időről időre megemlítette: zavarja, hogy minden cikk, ami a sikercsapat munkásságáról szólt, Majkát emlegeti, őt pedig csak mellékszálként teszik a történetbe.
A %RIPOST% megkereste Makai Gábor klinikai szakpszichológust, mi kergethette Curtist a drogok karmaiba, és mit érezhetett Majka, mielőtt kirobbantotta az év botrányát.
"Egy súlyosan drogfüggő ember, szimbolikusan elindult a lejtőn és ezen a lejtőn vannak további veszélyeztető tényezők. Sokat számít, hogy a függő személy hogyan viszonyul saját magához, és hogyan oldja a felgyülemlett feszültséget, illetve hogyan szerveződik saját személyisége. Drogokhoz többnyire a labilis személyiségek nyúlnak, akik valamilyen helyzetet szeretnének megoldani. Elkezdik ugyan mozgósítani az erőforrásaikat, de nem járnak sikerrel és ilyenkor nyúlnak külső eszközhöz, vagyis a kábítószerekhez"
- kezdte a szakember.
"Aki önértékelési zavarokkal küzd, annak a személyiségére nincs jó hatással, ha a háttérbe szorul és azt kell éreznie, hogy ő nem elég jó, nem elég értékes ahhoz, hogy önállóan is elismerjék.
A drog annak válik eszközévé, hogy oldja a problémát.
Olyan állapotot idéz elő, amiben megszabadul az érzelmi zűrzavartól, de ez csak rövid ideig működik, így elindul az ördögi kör"
- fejtette ki kérdésünkre Makai, aki Majka szemszögéből is megvizsgálta az eseményeket.
"Rengeteg düh, harag és csalódottság halmozódhatott fel Majkában a folyamatos kudarcos segítségnyújtások miatt, és ez a tehetetlenség vezetett a kitöréshez. Az, hogy látta elveszni a barátját, látta eltűnni a szeretett személyiségét, őt is felemésztette.
Vesztesnek érezte magát, hiszen nem tudott segíteni.
A totális elfordulás Majka kiüresedését jelzi, de ezt meg lehet érteni, hiszen a folyamatos szélmalomharcban elfogy az erő. Általánosságban azonban elmondható, hogy mély kapcsolatok esetén a hirtelen felindulás után enyhül a düh és a segítő, "visszafeszíti" a hálót a függő alá"
- nyilatkozta a klinikai szakpszichológus, aki úgy tapasztalta, hogy egy komoly trauma az, ami egy függőt visszavezethet a normális életbe.
"Az ördögi kör része, hogy a "cserben hagyott" drogfüggő mindent megígér, sőt akár elvonóra is elmegy, de többnyire ezt újabb és újabb visszaesés követi.
Amikor a beteget megcsapja a halál szele, akkor van esély arra, hogy tényleg elindul a gyógyulás útján...
- szögezte le Makai Gábor.