tóth gabi
Anti logo kampány indult a katari foci-vb ellen, de az imázsromboló internetes akció miatt a nagy multinacionális cégek nem álltak volna el a 2022-es foci világbajnokság támogatásától. A FIFA-botrány óta azonban változott a helyzet. A VISA már visszavonta a maga 150 millió dollárját. Vajon mit lép az Adidas, a Coca Cola? Súlyos pénzekrõl van szó.
Korrupció, rabszolgatartás, életveszélyes munkakörülmények – egy internetes csoport szerint ezek jellemzik a 2022-es katari foci-vb előkészületeit. Ezek után nem csoda, hogy anti logo kampány indult a rendezvény szponzorai ellen.
Mindez túlságosan nem rázta meg a katari világbajnokság szervezőit, ám amióta a svájci ügyészség közölte, büntetőeljárás keretében vizsgálja, hogyan is kaphatta meg Oroszország a 2018-as, Katar pedig a 2022-es rendezés jogát, a szponzorok kínos helyzetbe kerültek. Nehéz lesz a nevüket adni egy korrupcióval terhelt hátterű sporteseményhez. A VISA már viszavonta 150 millió dolláros támogatását, de a többi nagy multinacionális márkának is lépnie kell.
Ráadásul most az újságok ismét elkezdték pedzegetni, hogy a stadionokon dolgozó, főleg nepáli munkások embertelen körülmények közt élnek. Nyáron akár az 50 fokos forróságban is munkára küldik őket, útleveleiket elkobozták, és a szerződésük lejártáig vissza sem adják azokat.
A vendégmunkások közül sokan veszítették el rokonaikat a nepáli földrengésben, és szerettek volna hazautazni a temetésükre. Azonban a kérésükre nemet mondtak, az indok: nem tudnák pótolni a kieső munkaerőt az építkezéseken. Az sem titok, hogy sok a munkahelyi baleset.
A brit Guardian tavaly decemberben írt arról, hogy túl sok az embertelen körülmények miatti hirtelen szívhalál.