RETRO RÁDIÓ

Lángok csaptak fel a felszálló repülőgépnél: utasok menekültek a kifutón - Videó!

Létrehozva2025. 07. 28. 07:37
Frissítve2025. 07. 28. 07:45

A fedélzeten tartózkodó 182 ember vészcsúszdákon keresztül menekült a füsttel borított kifutópályán. Egy utasszállító repülőgép felszállás közben kapott lángra, ami pánikot és azonnali evakuálást váltott ki.

Egy American Airlines-járatnak kellett megszakítania a felszállást a denveri repülőtéren, miután tűz ütött ki a gép futóművénél. A Boeing 737 MAX 8 típusú repülőgép 176 utassal és 6 fős személyzettel Miami felé tartott volna, amikor a pilóták egy kerékprobléma miatt megszakították a felszállást. A füst és a lángok gyorsan terjedtek a gép hátsó részében, ezért a teljes fedélzetet vészcsúszdákon keresztül evakuálták.

repülőgép
Egy utasszállító repülőgép felszállás közben kapott lángra Fotó: Illusztráció: pexels.com 

A jelenet drámai volt, az utasok a kifutón futva menekültek a lángok elől. Egy utast kórházba szállítottak kisebb sérülések miatt. A Szövetségi Légügyi Hatóság (FAA) közleménye szerint a gép leállítása után az utasokat buszokkal vitték vissza a terminálhoz – írja a Metro.

„Hallottam egy nagy durranást, aztán a gép hirtelen lassítani kezdett. Harminc másodperccel később valaki azt mondta: ’Füst, tűz’, és mindenki pánikba esett.”

– nyilatkozta Mark Tsurkis, az egyik utas

A légitársaság később elnézést kért és cserejáratot biztosított az utasok számára.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.