RETRO RÁDIÓ

Eurómilliók áramlanak Ukrajnába, miközben a nyugdíjasok juttatásait csökkentik

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2025. 03. 22. 21:30

Orbán Viktor harcostársa, Herbert Kickl kiakadt. A külügyminiszter eurómilliókkal támogatná Ukrajnát.

Eurómilliók áramlanak Ukrajnába. Hétfőn Brüsszelben találkoztak az uniós tagállamok külügyminiszterei, ahol Beate Meinl-Reisinger osztrák külügyminiszter kifejtette, hogy csak "az ukrán hadsereg jó felszerelése" garancia Ukrajna biztonságára - írja a heute.at.

transznők
Euró milliók áramlanak Ukrajnába - Fotó: nitpicker /  Shutterstock

Eurómilliók küldése helyett béketárgyalások kellenek

"Egy osztrák külügyminiszter számára Ausztria biztonsága legyen a legfőbb prioritás. Ez pedig csak akkor történhet meg, ha az ukrajnai konfliktust végre a tárgyalóasztalnál rendezik" - bírálta a külügyminisztert Herbert Kickl, az FPÖ elnöke. Külön szálka a szemében az Ukrajnának és Szíriának nyújtott pénzügyi segítség, tekintettel arra, hogy az új kormány bizonyos esetekben "masszív terheket" rak a nyugdíjasokra.
 

A hazai nyugdíjasok kivéreztetése, és milliók Ukrajnába és Szíriába pumpálása egyszerűen nem működik

 - magyarázta az FPÖ vezetője.
Le kell állítani az osztrákok által megkeresett adópénzek "külföldön valószétosztását" - követelte Herbert Kickl.
 

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.