RETRO RÁDIÓ

Most kaptuk a szörnyű hírt: tűz ütött ki egy szállodában, egy ember meghalt, többen kórházba kerültek

N.T.
Szerző
N.T.
Létrehozva2024. 12. 30. 18:10

A mentésben 34 tűzoltó vett részt. A tűz oka egyelőre ismeretlen.

Tűz ütött ki hétfőn a görögországi Meteoráknál lévő Kalambaka város egyik szállodájában. A tulajdonos meghalt, tizenegy ember - köztük négy gyerek - pedig kórházba került.

tűz
Fotó: Unsplash (illusztráció)

A hatóságok tájékoztatása szerint huszonhat embert sikerült kimenteni az épületből, amely súlyosan megrongálódott. A szálloda tulajdonosa kiugrott az erkélyről, súlyosan megsérült, és még a tűzoltók kiérkezése előtt meghalt.

Kosztasz Papapuliosz, a régió szállodai szövetségének vezetője azt közölte: a férfi vélhetően a vendégeknek akart segíteni a menekülésben, de csapdába eshetett. Hozzátette, hogy a kimenekített embereket más, közeli hotelekben helyezik el a szövetség és az önkormányzat költségére.

A tűzoltóság azt közölte, hogy a mentésben 34 tűzoltó vett részt. A tűz oka egyelőre ismeretlen.

A hotelben rendszerint az UNESCO világörökségi listáján is szereplő, az Athéntől mintegy 350 kilométerre északra lévő Meteorákat meglátogató turisták szállnak meg.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.