tóth gabi
Bomba siker egy felvidéki magyar suli kezdeményezése. Az iskolában egy pihenő-kikapcsolódó szobát alakítottak ki a diákoknak. A gyerekek valósággal imádják az újítást, sokszor nem is nagyon akarnak hazamenni az órák után.
Valljuk be, az utolsó csengetést a nap végén úgy vártuk, mint a megváltót diákként, hogy mehessünk a szabadba sportolni vagy éppen a haverokkal bandázni. A mai gyerekek egészen más világban élnek, ám egy felvidéki iskolában megtalálták hozzájuk azt az utat, amivel valóságos közösségi szórakozást, elfoglaltságot kaptak, ráadásul a szülők is megnyugodhatnak, hogy a srácaik jó helyen vannak. A bősi magyar iskolának, amiről korábban a Metropol már beszámolt egy szintén remek kezdeményezésük miatt, most sikerült elérnie, hogy a diákjaik reggel szinte versenyeznek, hogy melyikük érjen be elsőnek és délután a tanítás után is szívesen töltik az idejüket az intézmény falai között.
Az iskolánk vett régebben három csocsóasztalt a délutáni napközis csoportoknak, de a srácok végül csak egyet használtak. A magyar labdarúgó válogatott meccseit az iskolában közösen szoktuk nézni, ezekre az alkalmakra összeraktuk a másik két asztalt is, de később nem voltak használva
- kezdte el mesélni a történetüket Miklós György, a bősi Amadé László Alapiskola (szerk - felvidéken így nevezik az általános iskolát) pedagógusa, aki elárulta, hogy nagyjából két éve a szülők felajánlottak a sulinak egy közepes méretű otthoni biliárdasztalt, amihez rászerelhető pingpong fedőlap is volt, amit egy használaton kívüli asztalra fel is tettek.
Így a nagyobbak a folyosóra kaptak egy billiárd és egy csocsóasztalt, a kisebbek pedig a pingpong asztalt és a másik csocsót. Ehhez az oktatási intézmény még vásárolt kisebb körbeülhető asztalokat is a folyosóra, hogy a diákok kényelmesen beszélgethessenek egymással
– fejtette ki a tanító, aki abba is beavatott minket, hogy két darab érintőképernyős játékasztallal is gazdagodtak, majd az igazgatóság ötlete volt, hogy az egyik iskolai helységben pihenő szobát alakítsanak ki.
„Van benne ülőgarnitúra, egy nagy asztal székekkel, oda került a 2 érintőképernyős játékasztal, és számítógép is, esetleges tanulás vagy projektkészítés céljából” - osztotta meg velünk a bősi pedagógus, aki elmondta, hogy bevált a kezdeményezésük, sőt túl is szárnyalta az előzetes elvárást.
A tanítás 7 óra 45 perckor kezdődik, de sok gyerek már 7 óra után kicsivel itt van suliban, hogy biliárdozhasson, csocsózhasson. A tanítási órák végi kicsengetésekkor pedig futnak a folyosóra, hogy legyenek szabad játékok. Fiúk inkább, akik játszanak, a csajok meg jobban szeretnek leülni és csacsogni
– fejtette ki Miklós György, aki elmondta, hogy büszkék rá, hogy a gyerekeknek ilyen programokat tudnak adni és ezzel is erősítik a közösségüket.