tóth gabi
Megdöbbentő eredményre jutottak a kutatók.
A torinói lepel körüli rejtély újabb fordulatot vett, mivel egy új tanulmány szerint Jézus nem érintette meg azt. Az olaszországi Torinóban őrzött lelet szimbolikus jelentőséggel bír a keresztények számára, mivel állítólag Krisztus teste köré tekerték a keresztre feszítése után.
Bár halvány jelek vannak rajta, amelyekről a vallásos emberek úgy vélik, hogy Jézus testének és arcának lenyomatai, a lepel csak a 14. századból származik - jóval a próféta halála után. Ez sokakat arra késztetett, hogy úgy tekintsenek rá, mint Jézus hamisított képmására.
Valójában egy új tanulmány alátámasztja ezeket a nézeteket, mondván, hogy a lelet lenyomatai nem származhatnak emberi testből. Ehelyett sokkal valószínűbb ok a dombormű - egy szobrászati technika, amely sekély faragványokat tartalmaz.
Cicero Moraes, egy brazil grafikai szakértő és az új tanulmány szerzője olyan virtuális szimulációt készített, amely a híres leplet virtuális szövet segítségével lemásolta. A virtuális szövetet egy Krisztuséhoz hasonló testre fektetve egy „torz és lényegesen robusztusabb képet” hoztak létre az eredeti lepelhez képest. A dombormű azonban a valódi műtárgyhoz hasonló benyomást keltett.
A különbségek magyarázata nagyon egyszerű. Amikor egy 3D-s tárgyat szövetbe burkolunk, és az a tárgy olyan mintázatot hagy maga után, mint a vérfoltok, ezek a foltok a forráshoz képest robusztusabb és deformáltabb szerkezetet hoznak létre. Tehát nagyjából az emberi testről származó foltok nyomtatásának eredményeként egy duzzadtabb és torzabb változatát látnánk, nem pedig egy olyan képet, amely úgy néz ki, mint egy fénymásolat. Egy bazaltrelief viszont nem okozna olyan torzulást a képen, amelynek eredményeképpen a test fénymásolatához hasonló alakot kapnánk
- magyarázta az eredményekről Moraes.
A szakember, aki a történelmi alakok arcának rekonstruálásának szakértője, nem hiszi, hogy a lepel hozzáért Jézus testéhez. Úgy véli, hogy ennek nagyon kicsi a valószínűsége - írja a Metro.