tóth gabi
Egy vesetranszplantált személy általában 10-15 évig élhet.
Már három évtizeddel rácáfolt orvosaira az a brit férfi, aki 49 éve él az édesanyja egyik veséjével a szervezetében. A 60-as éveiben járó Ken Reesenél még a középiskolai évei alatt derült ki, hogy vesebeteg és el kell távolítania a szerveit, azonban az édesanyjának ,Dorisnak köszönhetően új életet kezdhetett. Ekkor, 1975-ben még nem gondolták volna, hogy olyan tökéletesen kompatibilis lesz a donor, hogy 49 éven keresztül fog működni a szerv megállíthatatlanul, és még hol a vége. Ken saját bevallása ugyanis a veséje tökéletesen működik, még ha a gyógyszerek hosszú távú hatása miatt van is más egészségügyi problémája.
Doris idén november 18-án lett volna 100 éves, azonban 2012-ben sajnos elveszítette őt a kisfia. Azóta azonban minden évben ilyenkor megünnepli Ken az anyukája szülinapját.
A legönzetlenebb ember volt, akit ismertem. Öt gyereket nevelt fel, de mindig is közel voltunk egymáshoz, és azt hiszem, hogy a transzplantáció még közelebb hozott minket egymáshoz. Közvetlenül a transzplantáció előtt megkérdeztem tőle, hogy biztos ezt akarod? Ez rendben van neked? Azt mondta, semmi sem természetesebb!
- kezdte beszámolóját Ken a DailyStarnak, majd így folytatta.
49 éve édesanyám veséjével élek, és október 6-án, a műtét napján minden évben felhívtuk egymást, beszélgettünk, aztán pedig együtt vacsoráztunk. 2012 óta sajnos ez elmarad a halála miatt, de november 18-án mindig megünneplem a születésnapját, most pont a 100-at.
Szegény Kennek bár a veséjével nincsen problémája, az évtizedek óta szedett gyógyszerei, és az immunszuppresszánsok - amelyekkel az immunrendszer működése csökkenthető a szervezet biztonsága érdekében - miatt fokozottabban ki van téve a betegségeknek. A gyógyszerek gátolják, hogy az immunrendszer normális módon működjön, mert akkor a teste kidobná az idegen szervet, ám emiatt gyakran támadják meg különböző betegségek, nemrég pedig a bőrrákkal kellett megküzdenie, ami miatt az egész teste hegessé vált.