Magyar Péter számára egy nő "zsákmányállat"

POLITIK
KÜLFÖLD

Szerző t.t.

Létrehozva: 2024.07.04.
Módosítva: 2024.07.04.

Megbukott Brüsszel migrációs paktuma: A nyugat-európai emberek is elutasítják az illegális bevándorlást

Robbanásveszélyes felmérések, kormányválságok sora bizonyítja, hogy az európai emberek az illegális migráció megállítását akarják.

Az uniós közvélemény-kutatások egyértelműen azt mutatják, hogy az európai polgárok az illegális bevándorlás megakadályozását várják a kormányaiktól. A német Bild számára készült friss felmérés szerint a megkérdezettek 74 százaléka úgy véli, hogy a kormány nem tesz határozott lépéseket az illegális migráció ellen. 69 százalék pedig azt akarja, hogy kevesebb migráns érkezzen az országba.

2015 óta évente egymillió illegális bevándorló érekezett Európába - Fotó: AFP /  AFP

Hollandiában a migrációt elutasító Geert Wilders vezette koalíció kedden hivatalosan is átvette az ország kormányzását. Az EP-választásokon a migráció visszaszorítását ígérő francia Nemzeti Tömörülés, élén Marine Le Pennel, történelmi vereséget mért az Emmanuel Macron elnököt támogató liberális-centrista Reneszánsz pártra.
Németországban az EP-választáson a CDU/CSU pártszövetség mögött az AfD a második legerősebb párt lett. Ausztriában, Csehországban pedig a migrációt elutasító pártok kapták a legtöbb szavazatot. Olaszországban a Georgia Meloni vezette, migráció visszaszorítását ígérő kormány van hatalmon, s ha ehhez hozzátesszük, hogy Lengyelországban a jelenlegi, és a korábbi kormány is ellenezte a Brüsszel által tető alá hozott migrációs paktumot, akkor kijelenthetjük, hogy az uniós migrációs politika megbukott. Megbukott azért, mert az illegális migráció a bűnözés megugrását, a terrorfenyegetettség növekedését hozta Nyugat-Európa legtöbb országában. Az sem tetszik a többségnek, hogy nekik kell megfizetni az illegális bevándorlóknak nyújtott támogatásokat.
Ahogy arról korábban írtunk, az Európai Tanács 2024 májusában elfogadta azt migrációs paktumot, ami egyebek mellett az illegális migránsok tagállamok közötti szétosztásáról, illetve a befogadást megtagadó tagállamok pénzügyi megbüntetéséről rendelkezik. Ezen felül az Európai Bíróság ítéletében 200 millió eurós bírság (továbbá a késedelem minden egyes napja után újabb 1-1 millió euró) megfizetésére kötelezte Magyarországot, amiért az elmúlt években nem fogadott be illegális migránsokat.

20200206_07_Tompa_Migransok_hataratkelo_KM_RP_17
Migránsok 2020-ban a tompai határátkelőnél - Fotó: Keller Mátyás

 

A Századvég Európa Projekt-kutatása rámutat, hogy az uniós polgárok 60 százaléka nem ért egyet az új migrációs paktummal, amely lehetővé teszi, hogy tagállami beleszólás nélkül telepítsenek be illegális migránsokat az európai országokba, míg a brüsszeli döntés támogatóinak aránya mindössze 27 százalék. a magyarok 85 százaléka pedig nemet mond az illegális migránsok kötelező erejű betelepítésére. A félrekezelt migrációs politika miatt pedig ma is özönlenek Schengen területére az illegális migránsok. 

Orbán Viktor magyar miniszterelnök szerint Brüsszelben ahelyett, hogy átvennék a migrációt megállító országok – például Magyarország – sikeres gyakorlatát, ezeket az országokat büntetik és a migránsok beengedésére akarják őket kényszeríteni.

 
Közismert - mondta el a miniszterelnök -, hogy 2040-ig Afrikában 750 millió fővel nő a népesség. Magyarország mindenkit arra figyelmeztet, hogy ma még megállítja az afrikai migránsokat a kerítés, de ilyen rohamosan növekvő számok mellett csak a már középtávon helyben maradást eredményező gazdasági fejlesztésektől remélhetünk megoldást. Európának nagy fejlesztési programot kellene indítania Afrikában, de ilyen terv Brüsszelben még a látóhatáron sincs.
Ezért a magyar uniós elnökség idején Magyarország napirendre tűzi az illegális migráció kérdését.
 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek