Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
KÜLFÖLD

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.06.17.

Több száz amerikai menekült a sivatagba Joe Biden politikája elől

Elegük lett a mindenkire ráerőszakolt "woke" ideológiából.

Az Egyesült Államok nyugati részén található Utah államban több száz főre duzzadt annak a településnek lélekszáma, amit néhány éve azért hoztak létre, hogy az amerikaiaknak legyen hova "elmenekülnie" a modern világ és Joe Biden liberális kultúrpolitikája elől - írja a Daily Mail online kiadása.

Több száz amerikai menekült a sivatagba Joe Biden politikája elől

A utahi sivatag kellős közepén található kommunát a 74 éves Philip Gleason hozta létre 2021 elején, közvetlenül azután, hogy Joe Biden beiktatták a hivatalába. A korábban építési vállalkozóként dolgozó Gleason azt nyilatkozta, hogy ezzel a projekttel lehetővé szerette volna tenni az emberek számára, hogy maguk termeljék meg élelmiszereiket, szivattyúzzák a vizet, és semmi másra ne számíthassanak, csak magukra.

"Elképesztő kulturális forradalom zajlik az Egyesült Államokban. Amikor először kijöttünk ide, azt hittünk túl távol esik ez a hely a civilizációtól, a mostani eseményeket elnézve viszont már azon tűnődünk, hogy túl közel van hozzá"

- fogalmazott a város 74 éves alapítója, aki szerint elsősorban azok költöznek a közösségbe, akik szerint ez az egyetlen a megoldás a jelenlegi amerikai kormány „kulturális forradalmával” szemben. Igaz, vannak olyanok is, akik környezetvédelmi vagy egészségi okokból választják az ottani tartózkodást. 

A Daily Mail beszámolója szerint több szigorú előírásnak is meg kell felelnie azoknak, akik úgy döntenek, hogy ebbe a közösségbe költöznek. Először is egy két hektáros földet kell venniük, amin vállalják, hogy családi házat építenek és saját élelmiszert termelnek. A kommuna honlapja szerint ezek a költségek legalább 235 ezer dollárra rúghatnak, amiért a szervezet a Covid-őrületet okolja, amely jelentősen megemelte az építőanyagok költségeit.

Gleason azt is mondta, attól tart, hogy az elkövetkező években számos apokaliptikus forgatókönyv játszódik le a világban és Amerikában, az elektromos hálózat meghibásodásától kezdve az atomháborúig és a számítógépes támadásokig.

Állítólag több mint hetven gyerek él a kommunában, akiket szüleik otthoni nevelésben részesítenek, hogy a társadalom egy  következő generációját neveljék fel, a liberális túlzásoktól mentesen.

Noha Gleason elmondása szerint a kisvárosban mindenkit szívesen fogadnak faji vagy vallási tekintet nélkül, a helyiek 80 százaléka az úgynevezett Utolsó Napi Szentek Jézus Krisztus Egyház híve, azaz a mormon felekezet tagja.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek