tóth gabi
A világhírű agysebész, Dr. Rahul Jandial azt mondta, hogy agyunk a halál után néhány percig életben marad.
Egy vezető agysebész felfedte, mi történik az agyunkkal halálunk után. Dr. Rahul Jandial idegsebész és neurobiológus azt mondta, hogy a szerv "robbanásszerű tevékenységet folytat", ezért kell tovább tartanunk szeretteink kezét az utolsó búcsúzáskor. Dr. Rangan Chatterjee legújabb Feel Better, Live More podcastjában beszélgetve az orvos az álmok világában merül el.
Azt mondta: "Erőteljes, ahogy az agy haldoklik, és ez valóban hatással volt rám, mert van egy mérés, amely valami nagyon drámai dolgot mutat... Vannak olyan betegek, akik elhunytak. Rajtuk voltak a tappancsok, le tudtuk olvasni az EKG-t - általában azt tartjuk halálnak, amikor már nem jönnek elektromos jelek a szívből. Azonban még mértük az agyi aktivitást is. És bár a szív már leállt, a halál utáni percekben még volt agytevékenység. Nemcsak, hogy volt agytevékenység a halál után, hanem kirobbanó értékeket mutatott. Az agy a halál után az utolsó, legjobb pillanatát éli. A neurotranszmitterek tömegesen szabadulnak fel. Az agy nem nyöszörögve, hanem robbanásszerűen kialszik, és ez önmagában azt mutatja, hogy tovább kell fognunk a szeretett ember kezét, mint eddig."
"Amikor meghalunk, a szív utoljára összenyom, majd az utolsó vér kilökése... az agyba kerül. A szív leáll, de ez a vér glükózt hordoz, ami egy-két percig még elegendő erőben tartja az idegsejteket. Mit csinál az agy abban a pillanatban? Mindent begyújt az arzenáljába, és megadja neked az eddigi legnagyobb álmodat."