tóth gabi
Politikai rendezvényre csapott le egy késes támadó.
Késes támadás történt Michael Stürzenberger német bevándorlásellenes politikai aktivista Mannhaim városában tartott pénteki gyűlésén - jelentette a Bild német napilap online kiadása. A portál beszámolója szerint az ismeretlen merénylő legalább három embert, köztük egy rendőrt súlyosan megsebesített.
Sajtóbeszámolók szerint a támadó akkor csapott le a rendezvényre, amikor Michael Stürzenbergert épp felszólalt volna. Mivel az eseményt élőben közvetítették a legnagyobb videómegosztó portálon, a brutális támadásról vérfagyasztó felvétlek készültek.
A közösségi médiában terjedő videón az látható, amint egy vélhetően bevándorló hátterű férfi konyhakéssel megtámadja Stürzenbergert, többször megszúrja, majd mindenkit megkésel, aki a jobboldali aktivista segítségére siet.
Később a járókelők közül is többen megpróbálták útját állni a szakállas támadónak, de nem jártak sikerrel. Majd miután a vadul hadonászó férfi a vele szembeszálló rendőrt is hátba szúrta, egy másik rendőr a fegyverével célba vette és közvetlen közelről lelőtte. A Focus Online szerint a megkéselt rendőr életveszélyes állapotban van, és a gyanúsított sem halt meg a helyszínen.
A mannheimi rendőrség az X-en megosztott bejegyzésben megerősítette, hogy súlyos incidens történt. „Jelenleg nagyszabású rendőri akció zajlik a mannheimi piactéren” - közölte a rendőrség péntek kora délután. „Egy mentőhelikopter is bevetésre került. További információkkal egyelőre nem szolgálhatunk”- írták.
Olaf Scholz kancellár megdöbbentőnek nevezte a támadást. „Szörnyűek a mannheimi képek” – írta pénteken a közösségi oldalán a kormányfő.
Nancy Faeser szövetségi belügyminiszter szörnyű bűncselekményről beszélt. "E brutális erőszakos cselekmény képei megdöbbentőek. Azt kívánom, hogy az áldozatok teljesen felépüljenek" - fogalmazott.
A merénylet elsődleges célpontjáról, Michael Stürzenberger aktivistáról röviden annyit érdemes tudni, hogy korábban újságíróként dolgozott, majd a politika felé fordult. A 2000-es évek közepétől a Bajor Keresztényszociális Uniónak (CSU) dolgozott, majd 2008-ban átlépett a radikálisan jobboldali Die Freiheit pártba, miután egy terrortámadásban elvesztette a legjobb barátját. Németország-szerte akkor vált ismertté, amikor petíciót indított egy müncheni mecset építése ellen.