kulcsár edina
Politikusok, közszereplők és befolyásos tisztségviselők is belesétáltak a csapdába.
Egy külföldi titkosszolgálat üzemeltethette azokat a Boston és Washington környéki csúcskategóriás bordélyházakat, melyekre november végén és december elején csaptak le a Szövetségi Nyomozóiroda (FBI) emberei - írja a Daily Mail online kiadása. A portál beszámolója szerint a hat különböző helyszínen működött bordélyhálózat kifejezetten politikusokra, a kongresszus tagjaira, katonatisztekre, magas beosztású tisztségviselőkre és cégvezetőkre specializálódott.
Korábbi sajtóbeszámolók szerint a bordélyhálózatnak négy kiszolgálóegysége volt Bostonban, kettő pedig Washingtonban. A hálózatot egy 41 éves dél-koreai nő irányította, akit - 28 feltételezett bűntársával együtt - novemberben vettek őrizetbe. Meg nem erősített források szerint mindannyian dél-koreai, vagy dél-koreai születésű amerikai állampolgárok. Ebből kiindulva egyes szakértők úgy vélik, hogy a hálózatot a dél-korai titkosszolálat üzemelhette, de más feltételezések szerint Izrael, Kína vagy Oroszország állhatott a háttérben. Bármi is legyen az igazság, az már most biztosnak tűnik, hogy a rendszer befolyásos közszereplőket és döntéshozókat vett célba, akiktől a prostituáltak kényes információkat igyekeztek szerezni, de kompromittáló anyagokat is készíthettek róluk.
A felszámolt washingtoni bordélyházak körülbelül 15 perces autóútra voltak a Fehér Háztól, a Kongresszustól, a Pentagontól és a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) székházától. De a környéken található több olyan nemzetbiztonságilag kiemelt vállalat székháza is, mint a Lockheed Martin, a Boeing és a General Dynamics.
A bostoni bordélyok pedig a Harvard és az MIT egyetem közelében voltak, ahol tudvalevő, hogy kormányzati és katonai tisztviselőket képeznek, és szakértők garmadája dolgozik a Pentagonnak és a CIA-nak.
Az ügyészek úgy vélik, hogy az üzemeltetők közel egymillió dollárt kerestek, mielőtt a hatóságok felszámolták volna a bordélyházakat. Egy nyomozásra rálátó forrás azt állította, hogy a bordélyházakat "modellközvetítő ügynökségeknek" álcázták. Elmondása szerint a leendő ügyfeleknek tagsági kérelmet kellett benyújtaniuk, mielőtt időpontot foglalhattak volna, amihez meg kellett adniuk az személyazonosító okmányuk számát, a telefonos és e-mailes elérhetőségüket, a munkáltatói adataikat és a hitelkártya-nyilvántartásukat. Egyszóval olyan szenzitív információkat, melyekre egy külföldi titkosszolgálat utazik.
- fogalmazott a Daily Mailnek egy nyugalmazott operatív ügynök.
Joshua Levy bostoni főügyész egy korábbi sajtótájékoztatón úgy fogalmazott, hogy a bordélyhálózat kuncsaftjai orvosok, ügyvédek, könyvelők, választott tisztségviselők, csúcstechnológiai cégek és gyógyszergyárak vezetői voltak. Elmondása szerint a ügyfélkör tagjainak személyes adatait megtalálták a házkutatások során.
Hogy pontosan hány politikust, és név szerint kiket sikerült kompromittálnia a szexhálózatnak, azt egyelőre nem tudni. Szakértők azonban úgy vélik, hogy rendkívül befolyásos személyek is lehetnek közöttük, a hatóságok ugyanis nagyon hallgatnak a nyomozás részleteiről.
Zachary Mitlitsky, a Nemzetbiztonsági Minisztérium különleges ügynöke a napokban azt mondta, hogy „a kuncsaftok prostitúcióban való részvételével kapcsolatos vizsgálat aktív és folyamatban van”.