tóth gabi
Január 23-án bejelentik, milyen közel vagyunk a világvégéhez.
1947 óta folyamatosan ketyeg a végítélet órája, ami azt jelzi, mennyire van az emberiség a pusztulástól. Az elmúlt két évben az óra mutatói változatlan helyen álltak, azonban tavaly január 24-én ismét előbbre állították az órát. Most az egész világ arra vár, hogy kiderüljön: 2024-ben mennyire vagyunk a világ végétől.
A Bulletin of the Atomic Scientists kutatói minden évben eldöntik, hogy az ikonikus grafikon mutatói hova fognak esni – minél közelebb vannak az éjfélhez, annál közelebb vagyunk valamilyen végítélethez, amely véget vethet az emberiségnek. Az óra eredeti beállítása 1947-ben még hét perccel éjfél előtt állt. Az azóta eltelt időben nyolcszor állították vissza és 16-szor előre. A legmesszebb 1991-ben voltunk, ekkor éjfél előtt 17 perccel volt a nagymutató.
A kutatók figyelembe veszik a háborúkat, a nukleáris fenyegetettséget és az éghajlatváltozást is. Az utóbbi évben az ukrajnai háború, valamint a közel-keleti és észak-koreai feszültségek miatt közeledtünk a végítélethez. Jelenleg 90 másodperccel éjfél előtt áll. Eszerint az emberiség közelebb áll a katasztrófához, mint bármikor az elmúlt 76 év során.
Idén január 23-án, kedden derül ki, mennyi időnk van még hátra.
(via)