RETRO RÁDIÓ

Évtizedek óta nem történt ilyen Németországban, teljesen megváltozott az egész ország

WM
Szerző
WM
Létrehozva2024. 01. 16. 21:00

A német gazdák autópálya lezárásokkal és traktoros tüntetésekkel tiltakoztak a kormány politikája ellen.

Az egy hete kezdődött országos tiltakozásokon a gazdák a szövetségi kormány megszorító politikája, a több mint 70 éve fennálló mezőgazdasági gázolaj-kedvezmény megszüntetése ellen tüntetnek.  

Egy hete tartanak a tiltakozások Németország nagyvárosaiban. Fotó: AFP

A tél még hosszú, kitartunk 

- üzenték a gazdák a kormánynak, ha nem teljesítik követeléseiket, és ezzel egy időben újabb tüntetéseket helyeztek kilátásba. 

Egy német történész azt mondta a legolvasottabb német lapnak, a Bildnek, hogy az egy hete tartó gazdatüntetések nagyon szokatlanok a német történelemben. Hubertus Knabe azonban még nem tudja eldönteni, hogy ez csak egy elszigetelt eset marad vagy egy korszakváltás küszöbén állnak.

A franciákkal szemben a németek nem forradalmárok, főleg nem a gazdák. Nagyon túl kellett feszíteni a húrt ahhoz, hogy a német gazdák ilyen radikális véleménykifejezés mellett döntsenek

- mondta Knabe, aki szerint a kormánynak most attól kell tartania, hogy más társadalmi csoportok is példát vesznek a gazdáktól és szintén utcára vonulnak. Ezt támasztja alá egyébként az is, hogy egy felmérés szerint a megkérdezettek 45 százaléka már most is azt mondja, hogy hajlandó lenne utcára vonulni a jelenlegi kormánykoalíció politikája miatt. 

A folyamatos tiltakozásoknak meglett az eredményük. A kormánypártok sokat vesztettek a népszerűségükből, míg Olaf Scholz kancellár már csak a 18. legkedveltebb politikus az országban.  


 

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.