kulcsár edina
Ha nem akarod folyamatosan a töltőn tartani a telefonodat, illetve zavar, ha feltűnően lassú a készüléked, jobb, ha búcsút mondasz a következő két alkalmazásnak!
Kétségtelen, hogy amióta az okostelefonok az életünk minden részén fontos szerepet töltenek be – egyszerre funkcionálnak zenelejátszóként, bérletként és online pénztárcaként, emellett zsebben hordott számítógépként nem csak a leveleinket nézzük folyamatosan, de munkaeszköz is, csak hogy a legjellemzőbbeket említsük – azóta mindenki egyik legnagyobb parája, hogy a legrosszabb pillanatban lassul be vagy épp merül le a mobilja. Persze, vannak trükkök, amikkel lehet egy kis plusz energiát szerezni, de ha nincs nálunk töltő, vagy épp olyan helyen vagyunk, akkor ottmaradunk egy lemerült, kikapcsolt, épp csak levélnehezéknek használható készülékkel. És persze az sem segítség, ha ugyan megy a mobil, de csak cammog, nem hasít...
Egy szakértő most leleplezte, mi az a két alkalmazás, amitől jobb, ha megszabadulunk, ha azt érezzük, hogy feltűnően hamar merül le a mobilunk. Ez a két program ugyanis bármilyen népszerű is legyen, valóságos energiavámpír: ha nem vigyázunk, pillanatok alatt lemeríti a telefonunkat.
A The Sunra Jona Jaupi technológiai szakértő írt cikket arról, mi az a két app, amitől meg kell szabadulnunk, akár Android rendszerű telefont használunk, akár iPhone-t.
Az egyik a Snapchat, amely számos multimédiás lehetőséget kínál, mint például a különböző élő filterek, melyek komoly memória- és energiaigényűek. Emiatt a program zabálja az akkumulátorunk töltöttségét, emellett az egész készüléket lassítja. A kérdés csupán az: ezek után megéri egyáltalán használni? Ha nem akarsz megszabadulni a programtól, akkor is van egy trükk, amivel "kordában tarthatod". Menj be a beállításokba, és kapcsold be a "travel mode"-ot!
A másik ilyen program pedig a WhatsUp. Itt nem is elsősorban magával a programmal van baj, hanem a file-okkal, amit a csevegőalkalmazás használata során küldünk és kapunk, és amely file-ok csak gyűlnek és gyűlnek. Időnként nem árt felülvizsgálni a program által letöltött tartalmakat, hogy valóban szükségünk van-e rá, plusz alapból kikapcsolhatjuk a beállításokban az automatikus mentést, amivel nem csak helyet spórolunk, de mivel jóval kevesebbet "dolgoztatjuk" feleslegesen a mobilunkat, végső soron energiát is.