tóth gabi
Minden menetrendszerűen fog zajlani.
Bár III. Károly király egészséges, mégiscsak 74 éves, előbb-utóbb pedig Vilmos herceg lesz az új király. A terv már meg is van, hogy mi fog történni, ha Károly meghal. A Károly király halálára és állami temetésére vonatkozó terveket „Menai híd hadművelet" néven emlegetik, tehát lett egy kódneve is.
Hihetetlennek hangzik, de Károly temetésének megszervezését nagyjából rögtön azután kezdték megtervezni, hogy király lett.
Károly király halálának napján rögtön értesítik a családját, illetve a brit miniszterelnököt, aki jelen esetben Rishi Sunak, majd a hírek eljutnak a Nemzetközösség országaiba és kormányaiba, és végül a sajtót is tájékoztatják. II. Erzsébet királynő halálakor Károly határozottan kitartott amellett, hogy a hivatalos nyilatkozatot nem szabad nyilvánosságra hozni, amíg a család összes tagját nem tájékoztatták.
Amint Károly király meghal, egy cédulát tűznek ki a Buckingham-palota kapujára. Ez Erzsébet királynő esetében is megtörtént, és Károlynál is kötelező. Emellett a zászlókat is félárbocra eresztik – ahogy a királynő esetében is. Vilmos herceg koronázása még hónapokig nem fog megtörténni apja halála után, de Károly halála pillanatában már ő lesz az új király. Ezt követően Vilmosnak beszédet kell majd mondania a nemzethez, mint ahogyan Károly is tette Erzsébet halála után. Vilmos ezután majd a kormány tisztviselőivel fog találkozni.
Eközben Károly király holttestét a Buckingham-palota trónterméből a Westminsteri apátságba szállítják nyugodni, majd a temetésre kilenc nappal a halála után kerül sor. Ez más, mint Erzsébetnél, ugyanis nála 11 napot kellet várni. Károlyt szintén VI. György király emlékkápolnájában helyezik majd örök nyugalomra - írja a Cosmopolitan.