kulcsár edina
Így lesz hamarosan Bécsből Bagdad?
Mi történt Béccsel? - teheti fel a kérdést minden ember, aki a kétezres évek elején vagy azelőtt járt utoljára a szomszédos fővárosban, és most újra ellátogat oda. Bécs egyes területeiről kiszorultak az osztrákok, és mint egy párhuzamos társadalomként a migránsok elfoglalták azokat.
Ilyen volt, ilyen lett Bécs:
Ezt nem csak a Ripost munkatársai érezték így a legutóbbi bécsi látogatásuk után. Karl Mahrer az Osztrák Néppárt (ÖVP) bécsi elnöke szerint is komoly gondok vannak. Az osztrák politikus szerint Európa leghosszabb állandó utcai piaca egykor Ausztria egyik legérdekesebb nevezetessége volt, de már a sikertelen integráció jelképévé vált. A Brunnenmarktról eltűntek az osztrák árusok, helyüket az arab felirattal is ellátott bódék váltották fel.
A rendőrségi statisztika szerint Bécsben naponta átlagosan 460 bűncselekményt követnek el, és a gyanúsítottak körülbelül 52 százaléka külföldi volt. Bécs Ottakring kerületében - ahol a Brunnenmarkt nevű piac is található - egy év alatt 55%-kal nőtt a szexuális bűncselekmények száma, a bevándorlók elzárkóznak a többségi társadalomtól, és párhuzamos társadalmat hoznak létre, hogy továbbra is zavartalanul élhessenek a saját szokásaik szerint. A Bécsben élő külföldiek aránya 2021-ben 32,2 százalék volt, a migrációs hátteret is beleszámítva a bécsiek 42,6 százaléka számított külföldi gyökerűnek.
Az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) bécsi vezetője, Dominik Nepp is úgy vélte, hogy a nem osztrákok által elkövetett erőszakos cselekmények a külföldi bűnözőkkel szembeni laza bánásmódra vezethetők vissza. Szerinte a bűnözők az azonnali kitoloncolás helyett túl gyakran kapnak kegyelmet.