tóth gabi
Elmentünk egy napra Bécsbe, és mi is meghökkentünk... Szakértők szerint Nyugat-Európát idén még a 2015-ös migrációs válságnál is nagyobb bevándorlási hullám fenyegeti. Ennek kapcsán látogatott el a Ripost stábja Bécsbe, hogy megnézzük a mostani helyzetet.
Bécsi látogatásunk során megdöbbenve tapasztaltuk, hogy egy átlagos hétköznap délelőttön – több kerületet is bejárva – alig hallani német szót, és ránézésre olyan érzése van az embernek, mintha nem Bécsben, hanem az egyik közel-keleti arab ország fővárosában sétálna.
Az eredeti elképzelés szerint csak a Brunnenmarkot néztük volna meg. Nemrégen ugyanis az Osztrák Néppárt bécsi elnöke azt nyilatkozta egy osztrák napilapnak, hogy az egykor Bécs büszkeségének számító állandó utcai piacon átvették az uralmat a migránsok. Sokan kritizálták kijelentéséért a politikust, aki később nem visszakozott, hanem megerősítette, hogy vannak olyan területek Ausztriában, ahol a bevándorlók már többségben vannak.
A tapasztalatunk sajnos teljes összhangban van Karl Mahrer kijelentéseivel. Egy átlagos hétköznap délelőttjén, amikor az emberek vagy iskolában vannak vagy dolgoznak, az utcákon sétálgatók nagy része bevándorló. A Brunnenmarkton kívül ellátogattunk több más kerületbe, valamint tömegközlekedéssel is utaztunk, de a végeredmény szinte ugyanaz. Közel-keleti, arab és afrikai migránsok az anyanyelvükön kommunikálnak, német szót alig-alig hallani ilyenkor.
Pár hete írtunk arról is, hogy egy hivatalos statisztika szerint a Bécsben élők több mint egynegyede már nem osztrák származású. Az európai és a hazai baloldalt ezek a tények azonban nem elszomorítják, hanem büszkévé teszik. Most valósul meg ugyanis a féltve őrzött álmuk, miszerint Európa egy nemzetek nélküli homogén társadalommá váljon, ahol az európai értékek egyáltalán nem fontosak.A látogatásunkról készült videót itt tekintheted meg:
Szintén nagy vitát váltott ki 2018-ban Lázár János fideszes politikus, aki Bécs 10. kerületébe látogatott. Köztudott, hogy Bécs ezen, Favoriten nevű kerületében él a legtöbb migráns. A magyar miniszter egyebek mellett arról beszélt, hogy Bécs a bevándorlás következtében rosszabb hellyé változott, a migránsok pedig teljesen megváltoztatták a városképet. Azt mondta, hogy az utcák szemetesek, szegénységet lát, és hiába próbált érdeklődni a járókelőknél a véleményükről, azok közül senki nem beszélt németül. Úgy fogalmazott akkor, hogy a bevándorlók a városokon belül városokat hoznak létre.