
Hajánál fogva rángatta a kislányt a padlón a tanítónő
Eljárást indítottak a pedagógus ellen.
Vádat emeltek a texasi Houstonban egy kétnyelvű iskola egyik tanítónője ellen, miután egy videófelvétel bizonyítja, hogy egy 5 éves kislányt a hajánál fogva rángatott a padlón – számol be az esetről a Mirror.

A vád szerint a 44 éves Jenny Alicia Dominguez sérülést okozott a gyermeknek és azzal vádolják, hogy többször is megfélemlítette Fany Castrót. Legalábbis ezt állítja a kislány édesanyja, Patricia Saldana az ABC13 helyi hírtelevízió szerint. Saldana azt is elmondta, hogy lányát nem egyszer megszégyenítette és zaklatta Dominguez.
A lányom nem akart már enni, mert a tanára kövérnek nevezte, és azt mondta, hogy nem kellene ennie
– panaszolta az anya.
A hírek szerint Katherine Smith Általános Iskola, ahová Fany járt, akkor értesült az esetről, amikor egy szemtanú a rendőrséghez ment, ahol az esettel kapcsolatban elmondta, hogy a tanítónő irracionálisan viselkedett és elvesztette a kontrollját. Azt is állította, hogy Dominguez azt mondta Fanynak: „No seas chiflada!”, ami azt jelenti, „Ne legyél bolond!”.
Nem akart szót fogadni, ezért a hajánál fogva rángatta
Dominguez állítólag egy villával kapcsolatos incidens miatt fordult Fany ellen, amit aztán a videó rögzített. Amikor a kislány nem volt hajlandó a villát bedobni a szemétbe, tanára megragadta a karját és a haját, hogy a szemeteshez húzza.
A vádiratban említett biztonsági kamerafelvételeket ugyan nem hozták nyilvánosságra, Patricia azonban így nyilatkozott a történtekről:
Felháborított a tanár viselkedése és az iskola is, hiszen az állítólag egy biztonságos hely a gyerekek számára a tanuláshoz, a játékhoz, és nem kell attól tartaniuk, hogy valaki rosszul bánik velük
Az édesanya elmondta: kislánya már nem érzi magát biztonságban az iskolában, ezért nem akar visszamenni oda.
Az esetet vizsgálják a hatóságok, a tanárral szemben pedig azonnal intézkedett az iskola: a vizsgálat végéig áthelyezték máshova.






